Skip to content Skip to footer

Urodziny dla dzieci to kosztowna impreza?

Zarówno dzieci jak i rodzice obchodzą urodziny. Dzień urodzin oznacza, że minął kolejny rok życia. Rok, który przyniósł zarówno dobre jak i złe chwile. Warto celebrować takie okazje, a urodziny dla dzieci to świetna okazja, aby się pobawić.

Kosztowna zabawa?

Urodziny dla dzieci to kosztowna impreza. Wielu rodziców ma takie przekonanie na temat imprezy urodzinowej dla swoich pociech. Tymczasem urodziny dla dzieci można wyprawić niewielkim kosztem. Trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić. Są rozmaite sale zabaw i inne instytucje, które pozwalają wyprawić dzieciom urodziny. Można bawić się w kulkach, można urządzić urodziny w kinie. Jeżeli mamy mniej pieniędzy, można wyprawić urodziny w domu. Tak naprawdę miejsce ma znaczenie ale nie jest kluczowe dla tego, czy impreza pozytywnie zapisze się w pamięci gości i solenizanta.

Każdy rodzic ma wyznaczony budżet na rozmaite wydarzenia w życiu dziecka i w życiu całej rodziny. Nie zawsze można poświęcić wiele pieniędzy na celebrowanie urodzin. Wynika to albo ze złej sytuacji materialnej albo po prostu z przekonania rodziców, którzy nie chcą wydawać mnóstwa pieniędzy na jednorazową imprezę. Przecież te pieniądze można wydać na coś innego. I takie podejście również trzeba uszanować.

Taniej niż myślisz

Jest wiele sposobów na to, aby urodziny wyprawić taniej niż może nam się to wydawać. Można poszukać promocji jeśli chodzi o jedzenie. Produkty możemy zakupić wcześniej, taniej. Można oczywiście poszukać rozmaitych okazji w supermarketach i na pewno nie odbędzie się to kosztem jakości produktów. Balony i inne artykuły, które można wykorzystać do zabaw dla solenizanta i gości, można zakupić za niewielkie kwoty.

Jeśli chodzi o wystrój i rzeczy potrzebne do organizacji rozmaitych zabaw z dziećmi to tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Nie muszą to być rzeczy drogie materialnie. Dzieci z pewnością bardziej docenią zaangażowanie dorosłych i ich pozytywne nastawienie.

Radość dziecka – bezcenna

Każde dziecko niesamowicie cieszy się na myśl o swojej imprezie urodzinowej. Jeżeli z różnych powodów rodzice nie mogą takiej imprezy wyprawić, dziecku jest bardzo przykro. Często może odbić się do na relacjach z rówieśnikami.

Jeżeli wszystkie dzieci w grupie przedszkolnej albo szkolnej organizują urodziny, a jedno dziecko tego nie zrobi, później dziecko to może czuć się wykluczone z grupy rówieśniczej. Oczywiście tak być nie powinno i już rola w tym pedagoga i rodziców, by wytłumaczyć dziecku w czym rzecz.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju

Leave a comment