Skip to content Skip to footer

Alzheimer – choroba, z którą trzeba walczyć

Alzheimer jest chorobą, która ujawnia się u około 10 % osób w wieku 65 lat, ale już u około 50% osób w wieku 80 lat. Jej podstawowym objawem jest utrata pamięci. Osoba dotknięta chorobą alzheimera może być apatyczna lub wprost przeciwnie agresywna. Z czasem choroba prowadzi do zaburzeń mowy, pisania, czytania, a w końcu słyszenia i widzenia. Jest to choroba bardzo ciężka zarówno dla chorego jak i dla rodziny. Jak walczyć z alzheimerem?

Alzheimer – objawy

Zaburzenia pamięci, upośledzenie codziennych funkcji, czy zaburzenia orientacji dotyczące zarówno czasu, jak i miejsca to typowe objawy alzheimera.

W walce z tą chorobą bardzo ważna jest aktywizacja chorego. Warto zadać sobie pytanie, czy rodzina jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z zapewnieniem pomocy choremu na alzheimera?

Jak zorganizować opiekę dla chorego na alzheimera?

Dom opieki mazowieckie jest miejscem, w którym chory otrzyma fachowa pomoc. Leczenie alzheimera Warszawa to przede wszystkim zapewnienie aktywności. Chory, we wczesnym stadium choroby, świetnie się bawi, ale i pracuje grając w memory, układając puzzle, czy czytając książki, które powstały specjalnie z myślą o chorych.

Leczenie alzheimera Warszawa to zapewnienie aktywności ruchowej. Układanie klocków, sortowanie różnych rzeczy, czy rozplątywanie węzłów to kolejne ćwiczenie niezbędne w walce o jak najdłuższe zachowanie sprawności.

Ciekawym zajęciem, które wspomaga leczenie alzheimera Warszawa, jest tworzenie albumów, które składają się z kolaży. Przyklejanie zdjęć, elementów dekoracyjnych nie tylko jest pracą nad sprawnością ruchowa. Jest również pracą, która aktywizuje pamięć, wspomnienia. Chory, który opowie o tym terapeucie lub innym chorym będzie pracował również nad ośrodkiem mowy.

Zakład opiekuńczo leczniczy Warszawa jest przygotowany do prowadzenia zajęć tego typu. Wyspecjalizowani opiekunowie dbają o to, by każdy z chorych miał ćwiczenia przygotowane specjalnie pod kątem sprawności, którą zachował. Czy taka opieka jest możliwa w domu?

Chory w domu

Opieka nad chorym na alzheimera w domu jest bardzo trudna, czasochłonna i wymagająca specjalistycznej wiedzy. Ćwiczenia, które choremu są przypisane w domu opieki mazowieckie są skomponowane z uwzględnieniem trudności odpowiednich dla każdego z pacjentów.

Alzheimer jest trudną, postępująca chorobą. Można jednak z nią walczyć i strać się o spowolnienie rozwoju. Ważne, by zdecydować się na leczenie alzheimera Warszawa metodą najbardziej odpowiednią dla naszego chorego.

Leave a comment