Skip to content Skip to footer

Skoki spadochronowe – jak skakać w tandemie?

Podniebna przygoda nie musi być marzeniem. Dziś, dzięki licznym aeroklubom i ich coraz szerszej ofercie, każdy z nas może na chwilę poczuć się jak ptak. Co warto wiedzieć o skokach w tandemie? W jaki sposób można się do nich przygotować?

Skoki w tandemie dla ciekawych

Skokami tego typu interesują się zazwyczaj te osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę ze spadochroniarstwem, lecz nie mają pewności, czy ta dyscyplina jest dla nich odpowiednim zajęciem. Ciekawość – oto czynnik, który przyciąga wielu ludzi do aeroklubów. Pierwszy skok, wykonany w towarzystwie doświadczonej osoby, to szansa na to, by w bezpieczny sposób przekonać się, na czym w istocie polegają skoki spadochronowe. To również wspaniała przygoda, która na długo pozostanie w pamięci każdego skoczka.

Czy skoki w tandemie są bezpieczne?

Tak, a bezpieczeństwo takiej rozrywki jest efektem odpowiedniego przygotowania. Podstawa to krótkie przeszkolenie, po którym osoba pragnąca po raz pierwszy w życiu skoczyć ze spadochronem doskonale wie, co ma robić w powietrzu. Za bezpieczeństwo skoku odpowiada jednak przede wszystkim instruktor, do którego klient powinien mieć stuprocentowe zaufanie. Dzięki temu skok taki będzie wspaniałą przygodą i rewelacyjną zabawą, a nie przyczyną poważnych problemów. Warto tu podkreślić, że skok z osobą niebędącą skoczkiem może wykonać tylko odpowiednio przygotowany instruktor. Posiada on odpowiednią wiedzę, a przede wszystkim doświadczenie, dzięki czemu każdy skoczek-amator będzie się mógł bezpiecznie poczuć pod jego skrzydłami.

Gdzie szukać ofert takich skoków?

Skoki w tandemie cieszą się coraz większą popularnością, dzięki czemu możliwość skorzystania z takiej rozrywki oferuje nam coraz więcej aeroklubów oraz stowarzyszeń zajmujących się tego typu sportami. Kto może z takiej oferty skorzystać? Teoretycznie każdy, kto ma pieniądze, by za taki skok zapłacić. Warto jednak pamiętać i o wysokości, i o tym, że w czasie podniebnej przygody trzeba się całkowicie podporządkować instruktorowi. To podstawa bezpieczeństwa, o której nikt nie może zapomnieć.

Skakanie ze spadochronem to rewelacyjna zabawa i przygoda, którą może przeżyć każdy z nas. Dziś niebo mamy na wyciągnięcie ręki, podobnie jak ofertę skoków pod okiem instruktora.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Strefy Silesia

Leave a comment