Skip to content Skip to footer

Informacje na temat nadruku sublimacyjnego

Jedną z technologii druku jest nadruk sublimacyjny. Bez wątpienia jest to interesująca technologia i to właśnie niej zostanie poświęcony cały ten tekst.

Po czym poznać, że mamy do czynienia z technologią sublimacyjną?

Zacznijmy może od tego, że druk sublimacyjny na tkaninach to pod względem trwałości absolutnie najlepszy wybór. Jeżeli chodzi o szczegóły z nim związane, nadruki na koszulkach powstają dzięki temu, że dochodzi do ich przenoszenia pod wpływem wysokiej temperatury. Klient może być też pewny, że dojdzie do wnikania głęboko w strukturę włókien materiału.Nie ma co ukrywać, że niejednokrotnie mówi się na temat tego, iż o gustach nie należy dyskutować. Jest to absolutna prawda, ale czasami warto zrobić wyjątek i teraz jest właśnie taki moment. Otóż nadruki na koszulkach w technologii sublimacyjnej stanowią pewność, że każdy klient będzie zadowolony. Pewność ta wynika z faktu, że nadruk wykonany jest w pełnej palecie kolorów.Dobrze może przy okazji odnieść się do kolejnych zalet, w końcu, czy to druk sublimacyjny na tkaninach, czy to inna technologia, ludzie zawsze zwracają uwagę na zalety. Tak więc na pewno można powiedzieć jeszcze o szybkości oraz opłacalności przy niewielkich zleceniach.

Nadruk sublimacyjny a mity z nim związane

Tak się składa, że z nadrukiem sublimacyjnym związane są pewne mity i warto byłoby się z nim rozprawić, aby nie było mowy o niejasnościach. Zacznijmy od tego, czy kiedy interesujemy się drukiem sublimacyjnym na tkaninach należy mieć na uwadze wyłącznie białe tkaniny. Błąd w tej kwestii polega na tym, że biała tkanina może być najlepszym wyborem, a najlepszy wybór nie jest równoznaczny z jedyną możliwością.

Poza tym jeszcze jeszcze mit mówiący o tym, że technika pasuje wyłącznie do tkanin, które zostały wykonane całkowicie z poliestru. Fakty są takie, że nadruków na koszulkach nie można wykonać wtedy, kiedy chodzi o tkaniny bawełniane. Jest to związane, z tym że cząsteczki barwnika należy uznać za łączące się wyłącznie z włóknami poliestrowymi. Żaden inny rodzaj włókien nie wchodzi w grę.Koniecznie trzeba też powiedzieć o pewnej zależności przy nadrukach sublimacyjnych. Otóż im wyższa zawartość poliestru w tkaninie, z tym większą ilością barwnika należy się liczyć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://nadrukisublimacyjne.pl/

Leave a comment