Skip to content Skip to footer

Renomowana kancelaria adwokacka z Katowic

Kiedy jest się przedsiębiorcą albo właścicielem niedużej firmy, gdy ma się skomplikowane sprawy rodzinne, na przykład związane z podziałem majątku w okresie rozwodu, dobrze jest mieć u swojego boku wsparcie w postaci profesjonalisty z zakresu prawa. Prawnik lub adwokat z renomowanej kancelarii to najlepsza osoba, której wsparcie można zapewnić sobie na ten czas.

Kancelaria adwokacka z Katowic

Kancelaria adwokacka z Katowic, która pomaga w sprawach mieszkańców Śląska, to ważny namiar dla każdego, kto zmaga się z jakimiś problemami prawnymi, albo tak jak wspominano powyżej jest na przykład w okresie rozwodu. Prawnicy i adwokaci specjalizują się w różnego rodzaju sprawach. Ktoś może być biegły na przykład w sprawach rozwodowych i wszystkim co z tym związane. Mowa tutaj na przykład o podziale majątku, o ustaleniu prawa do opieki nad dziećmi, czy innych batalion w okresie rozstawiania się ludzi i rozwiązywania małżeństwa. Adwokat z Katowic, który specjalizuje się w tego typu sprawach, zwykle jest rozerwany. Niestety jest to związane z tym, że wiele związków małżeńskich kończy się współcześnie rozwodem.

Kancelaria Katowice i pomoc w sprawach związanych z prawem pracy

Mnóstwo osób korzysta z pomocy adwokatów w związku z różnego rodzaju problemami z pracodawcą. Niestety prawa pracownika w Polsce są nagminnie łamane i bardzo często ludzie przez lata milczą o tym, że pracodawca nie traktuje ich w porządku. Na szczęście powoli to się zmienia. Pomoc prawna w okresie batalii z pracodawcą jest zatem niezbędna. Czego ona najczęściej dotyczy? Roszczeń dotyczących zwrotu niewypłaconego wynagrodzenia, różnego rodzaju odszkodowania za wypadki przy pracy, albo niespłaconych składek ZUS. Adwokat z Katowic biegły w tego typu sprawach to również często poszukiwany specjalista.

Kancelaria Katowice i sprawy związane ze spadkiem

Ostatni typ bardzo częstych spraw to sprawy spadkowe. Prawa majątkowe i spadkowe jest naprawdę bardzo skomplikowane i jest tutaj mnóstwo kruczków. Na szczęście najczęściej są one korzystne dla osób, które z jakiegoś względu zostały pozbawione na przykład majątku czy spadku. Warto zatem dochodzić swoich praw u boku kompetentnego adwokata z Katowic, który pomaga odzyskiwać utracone mienie, albo stara się na przykład o wypłacenie tak zwanego zachowku. To jedne z najczęstszych spraw tego typu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.remigiuszsoltys.pl/

Leave a comment