Skip to content Skip to footer

Alkomat Alcovisor lub Alcotector pozwolą wykonać dokładne pomiary zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu

Mimo wielu akcji w których zwraca się uwagę na konieczność trzeźwości w zakładzie pracy i na drodze, to wiele osób świadomie lub nieświadomie ignoruje te zalecenia. Często pokutuje przeświadczenie, że po kilku godzinach snu i mocnej kawie można już normalnie funkcjonować, tymczasem stężenie alkoholu we krwi wzrasta jeszcze po jego spożyciu, a proces metabolizmu alkoholu trwa dosyć długo. Aby mieć całkowitą pewność, że jest się trzeźwym warto zaopatrzyć się w profesjonalny alkomat c2h5oh. Oczywiście to doskonałe wyposażenie również w zakładach pracy, gdzie zasada ograniczonego zaufania każe od czasu do czasu kontrolować pracowników.

Alkomat Alcovisor C2H5OH – precyzyjne urządzenie do użytku własnego i służbowego

Alkomat c2h5oh to urządzenie, które jest bardzo dokładne i praktycznie eliminuje możliwość pomyłki posiada bowiem sensor elektrochemiczny, który reaguje tylko na molekuły alkoholu. Nie pokazuje zatem fałszywie dodatnich wyników w przypadku spożycia miętowych cukierków czy wcześniejszego żucia gumy. Do takich urządzeń należy Alkomat Alcovisor C2H5OH oraz Alcotector. Obydwa mają bardzo podobne działanie i parametry. Umożliwiają pomiary i zapis w pamięci nawet 2000 prób. Dodatkowo dzięki klawiaturze numerycznej można zapisywać zarówno dane osoby badanej na obecność alkoholu, jak i operatora. Urządzenia pozwalają również na zapis daty i godziny pomiaru. Wszystkie te dane można wydrukować na dedykowanej drukarce bezprzewodowej, która może być oddalona od urządzenia 80 metrów w terenie płaskim lub 30 metrów w pomieszczeniach. Pozwala to na natychmiastowy wydruk protokołu badania poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomiary są ukazywane w mg/l. Można dokonywać pomiarów manulanych i automatycznych. Pierwsze z nich są przydatne w sytuacji, gdy osoba badana jest nieprzytomna lub odmawia wykonania pomiaru.

Alcotector – dlaczego warto wybrać ten model alkomatu?

Zarówno Alcovisor, jak i i Alcotector można ładować w gniazdku zapalniczki samochodowej lub z zasilania sieciowego. Oczywiście obydwa dają bardzo dokładny pomiar do trzech miejsc po przecinku. Jeśli chce się wybrać ten, który ma większy zakres pomiaru, to dobrym wyborem jest Alcotector, który pozwala na pomiar do 3 mg/l. W przypadku alkomatu Alcovisor C2H5OH zakres pomiaru wynosi od 0,000 do 2,000 mg/l.

Alkomaty z sensorem elektrochemicznym są doskonałym wyborem do użytku prywatnego. Dzięki nim będziemy wiedzieć, kiedy po imprezie trzeba się będzie przesiąść na rower lub komunikację miejską.

Leave a comment