Skip to content Skip to footer

Nowy wymiar przesuwnych okien

Modernistyczne, loftowe budownictwo, które coraz częściej jest spotykane we współczesnej architekturze pokazuje, że często większą część ściany budynku zajmują okna niż mur. Wygląd przypomina efekt szklanych domów, które emanują luksusem i zachodnim, amerykańskim stylem. Okna przesuwne są doskonałym elementem, który buduje kryształową bryłę budynku i otwiera go ze wszystkich możliwych stron.

Ruchoma cena

Zmiany w budownictwie i upodobaniach, jakich wymagają klienci, ciągle ewoluują, chociaż niesłabnącym stylem, jaki króluje od kilku lat jest prostota i minimalizm formy, która jest wzbogacona efektywnymi, wielkogabarytowymi oknami. Ich monstrualny wymiar, który daje dokładny przegląd wewnętrznych pomieszczeń, dla wielu może być dylematem, dotyczącym bariery cenowej. Współczesny wybór okien przesuwnych jest jednak tak bogaty, jak ich standardowych „kolegów”. Wśród asortymentu producentów można wybrać okna drewniane, aluminiowe, oraz popularne „plastiki”. Ceny są bardzo zróżnicowane i uzależnione od użytych kompozytów, oraz systemów zabezpieczających.

Kolorowe okna

Decydując się na okna plastikowe wykonane z PCV, nie należy bać się efektu „tandety”. Gama kolorystyczna produktów daje obecnie szeroki wybór i pełen wachlarz, z którego każdy z pewnością wybierze swój ulubiony. Modnymi odcieniami, stosowanymi w nowoczesnym budownictwie jest antracyt, palety szarości, oraz brązów, które zapewniają trwałość, ponieważ nie blakną na skutek promieniowania słonecznego.

Detal ma znaczenie

Szczegóły, które mogą wydawać się błahe, a jednak wpływają na funkcjonowanie w życiu codziennym są niezwykle doceniane, kiedy okna przesuwne zagoszczą w murach domu. Przede wszystkim przestrzeń wewnętrzna, która w przypadku okien otwieranych musiała być wolna, przy wyborze okuć przesuwnych może być w pełni zagospodarowana akcesoriami i dekoracjami. Skrzydła bowiem, poruszając się równolegle wzdłuż siebie, nie zabierając powierzchni pokoju. Fascynaci firanek i zasłon także docenią funkcjonalność przesuwania okien, kiedy każdorazowo nie będą musieli odsłaniać i zasłaniać kotary, kiedy przyjdzie chęć otwarcia okna.

Drzwi przesuwne mimo swoich wielkich rozmiarów mają więc swój udział w małych, codziennych czynnościach domowników.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

Leave a comment