Skip to content Skip to footer

Niezastąpiona ortodoncja

Ortodonta katowice lub ortodonta chorzów, w głównej mierze zajmuje się korygowaniem nieprawidłowego ustawienia zębów i szczęk. Tu warto mieć też na uwadze, że zęby, które są np. skrzywione, czy te, które nie pasują do siebie, są też o wiele trudniejsze w czyszczeniu, przez co też osoby z takim uzębieniem są dużo bardziej narażone na utratę zębów na skutek próchnicy czy rozwoju chorób przyzębia. Ponadto, krzywe zęby i zgryz znacząco obciążają mięśnie żwacze, co może być również przyczyną bólów głowy, bólów szyi, czy barków i pleców. Wiele osób nie kojarzy tego typu dolegliwości ze swoimi zębami, a naprawdę warto się im przyjrzeć. Ponadto, skrzywione lub znajdujące się w niewłaściwym miejscu, mają też bardzo niekorzystny wpływ na wygląd.

Dlaczego warto korzystać z usług ortodonty?

Ortodonta katowice dobiera indywidualne metody leczenia, które dopasowane są do pacjenta oraz jego problemów. Korzyści, jakie płyną z leczenia ortodontycznego, obejmują nie tylko widoczną poprawę stanu zdrowia jamy ustnej, ale też znacząco poprawiają wygląd, a także zwiększają szansę na zachowanie zębów przez całe życie.

Po poradę do ortodoncja katowice

W większości przypadków pacjent jest sam w stanie zdiagnozować sobie pewne wady zgryzu, ponieważ wskazują na nie defekty estetyczne. Jednakże konkretne rozpoznanie może przeprowadzić tylko ortodonta katwocie lub ortodonta chorzów. W trakcie wizyty lekarz przeprowadzi dokładną analizę stanu uzębienia i zgryzu, wskazując na problemy aktualne i te, które mogą pojawić się w przyszłości, w przypadku zaniechania specjalistycznego leczenia. Warto też zaznaczyć, że tylko dentysta lub ortodonta będzie w stanie określić, jakie korzyści może odnieść pacjent po odpowiednio dobranym leczeniu ortodontycznym.

Pełna diagnostyka

Ortodonta wstępnie dokonuje analizy stanu uzębienia i już na tym etapie jest sporo powiedzieć pacjentowi, jednakże całkowita analiza możliwa jest po wcześniejszym wykonaniu specjalistycznych badań, z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi diagnostycznych, które obejmują: pełen wywiad medyczny i stomatologiczny, a także badanie kliniczne, gipsowe odciski uzębienia i specjalne badania rentgenowskie, a także zdjęcia. Dopiero na podstawie tych materiałów, ortodonta lub dentysta może zdecydować, czy konieczne jest zastosowanie odpowiedniego leczenie ortodontycznego, ja także może opracować indywidualny plan leczenia (odpowiednio dobrany do każdego pacjenta).

Leave a comment