Skip to content Skip to footer

Korzystanie z google

Wyszukiwarka google jest znana przez praktycznie każdą osobę posiadającą internet. Szacuje się, że w samej polskiej sieci 97% użytkowników korzysta właśnie z tej strony, a ogólnie na świecie takich osób jest ponad miliard. Z czasem google poszerzyło swoją ofertę, aby uatrakcyjnić klientom poruszanie się po internecie.

Inne elementy google

Google to informatyczne przedsiębiorstwo ze Stanów Zjednoczonych. Jako misję przedstawiają skatalogowanie światowych zasobów informacji oraz uczynienie powszechnie dostępnymi i użytecznymi. Działa na rynku od 20 lat i zatrudnia blisko 100 tysięcy osób.

Jedną z opcji google, dzięki którym jest ono powszechnie znane, stał się system reklamowy Google Adwords. Pozwala on na wyświetlanie i znajdywanie sponsorowanych linków. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują wypromować swoją stronę internetową, a co za tym idzie, zapewne także siebie, gdyż to właśnie na tych stronach zazwyczaj przedstawiamy ofertę swojej firmy lub swojej działalności.

Logowanie do adwords

Warto wiedzieć, jak wygląda logowanie do adwords. Musimy założyć google adwords konto, gdyż do logowania potrzebny jest e-mail. Rejestrując się trzeba wypełnić formularz oraz wybrać login i hasło. Zazwyczaj weryfikacja następuje poprzez hasło otrzymane w wiadomości sms na telefon. Wtedy google adwords konto może zostać założone i można wejść na stronę oraz z niego bez problemu korzystać.

Po zalogowaniu ważne jest, żeby odpowiednio skonfigurować swoje konto. W kontekście nowej kampanii ważna jest opcja tworzenia budżetu miesięcznego. Bardzo istotna jest dokładna analiza środków, które planujemy przeznaczyć miesięcznie na reklamę w google. Ponadto, należy zastanowić się, kim jest idealny klient, do którego kierujemy nasz produkt. Jest wiele sposobów na wyznaczenie – od lokalizacji, w której się znajdujemy aktualnie, poprzez słowa kluczowe aż po sieć wyszukiwania. Po wpisaniu odpowiednich słów przez użytkownika, jego oczom ukażą się właściwe reklamy – mogą one być zarówno w formie graficznej, jak i tekstowej.

Łączenie kont google

Wielu użytkowników napotyka na problem, jakim jest łączenie kont google. Ta usługa jest dostępna dopiero od niewielu lat. Nie jest wprawdzie możliwe scalanie ich, ale występuje opcja przenoszenia wszystkich danych z jednego konta na drugie. Użytkownik może też dodać nowy adres e-mail do swojego konta.

Leave a comment