Skip to content Skip to footer

Co zrobić ze śmieciami po remoncie?

Dla niektórych wakacje to okres wypoczynku, dla innych okazja do wykonania od dawna planowanego remontu. Najdrobniejsza nawet przeróbka generuje masę niewygodnych śmieci. Jak się ich pozbyć?

Im większy remont, tym więcej bezużytecznych odpadków. Część z nich bez obaw można wrzucić do kontenera ze śmieciami zmieszanymi, ale w taki sposób nie pozbędziemy się na przykład wielkogabarytowych śmieci. Do ich wywozu przeznaczone są solidne kontenery na gruz.

Segregacja śmieci

Wstępnie należy przyjąć, że śmieci pozostałe po remoncie, przebudowie, czy najprostszej nawet przeróbce, warto chociażby pobieżnie posortować. Z pewnością znajdzie się wśród nich dużo folii i plastików, w które zapakowane są nie tylko materiały budowlane, lecz także narzędzia. W podobny sposób pozbędziemy się również kartonów i elementów metalowych.

Kłopotliwy gruz

Największym problemem będzie utylizacja gruzu oraz podobnych do niego śmieci. Chodzi nie tylko o fragmenty murów, lecz również:
– stare warstwy farb czy tynków,
– zbite kafelki podłogowe i ścienne,
– zdemontowaną sztukaterię,
– kawałki pustaków i cegieł, które powstały przy okazji przeróbki instalacji elektrycznej.

Tego rodzaju odpadków nie można wyrzucić ani do kontenerów ze śmieciami segregowanymi, ani do tych, do których wyrzucamy nieczystości zmieszane. Składowanie ich obok pojemników na śmieci w nadziei, że znikną przy okazji któregoś z rzędu odbioru, może zakończyć się otrzymaniem mandatu. Jak zatem skutecznie i tanio pozbyć się gruzu?

Wynajem kontenera na gruz

Wygodnym sposobem na utylizację gruzu z remontu czy nawet budowy domu, jest zapakowanie go do specjalnego pojemnika. Solidne kontenery na gruz można wynająć w każdym nawet średnim mieście. Firmy, które się tym zajmują, dysponują kontenerami o różnych pojemnościach. Dzięki temu mogą obsłużyć zarówno niewielki remont, jak i budowę domu jednorodzinnego.

Jak wynająć kontener na gruz?

Z ofertą można zapoznać się przez stronę internetową, a szczegóły uzyskać za pomocą infolinii. Dostarczenie kontenera ustala się na konkretny dzień oraz godzinę. Odbiór zamawiany jest zwykle później, co jest wygodne zwłaszcza przy dużej ilości śmieci.

Podsumowanie

Aby sprzątanie po remoncie przebiegło szybko i sprawnie, zawczasu należy pomyśleć o utylizacji powstałych odpadków. Drobne śmieci zmieścimy do komunalnych pojemników. Duże i ciężkie pozostałości po remoncie wywieźć można w solidnych kontenerach na gruz.

Leave a comment