Skip to content Skip to footer

Jak w prosty sposób zwiększyć sprzedaż mrożonych deserów?

Lody, mrożone koktajle oraz smoothie to jedne z ulubionych przekąsek nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych. Prowadząc lokal gastronomiczny warto mieć je w swojej ofercie przez cały rok, a nie tylko w okresie letnim. Prostym sposobem na szybkie i efektywne przygotowywanie deserów jest zakup odpowiednich urządzeń.

Granitor – co to jest i dlaczego warto go mieć?

Granitory to jeszcze dość rzadko spotykane w Polsce urządzenia. Ich wygląd jest bardzo charakterystyczny. Znakiem rozpoznawczym tych dyspenserów są przeźroczyste ścianki komory, w której mieszany jest napój. Przelewający się kolorowy płyn wzbudza zainteresowanie wśród klientów. Z pomocą tych maszyn można szybko przygotować mrożone desery takie jak koktajle, granity, smoothie a nawet mrożoną kawę.

Wybierając granitor warto zdecydować się na model dwu lub trzykomorowy. Każda komora ma pojemność kilku litrów. Większa liczba komór, to szerszy wybór smaków, które można umieścić w ofercie lokalu. Dostępne obecnie granitory są proste w użytkowaniu, można je więc udostępnić klientom do samoobsługi.

Frezer do lodów – co to jest i jak z niego korzystać?

Obecnie bardzo popularne są lody rzemieślnicze. Są to produkty przygotowywane na miejscu z naturalnych składników. Maszyną umożliwiającą ich wyrób jest frezer do lodów. Cały proces wytwarzania tych mrożonych deserów jest bardzo prosty. Wystarczy w tradycyjny sposób przygotować mieszankę i wlać ją do urządzenia. Następnie produkt jest schładzany do odpowiedniej temperatury i mieszany. Przy okazji wchłania powietrze, dzięki któremu zyskuje pożądaną, kremową konsystencję. Późnej gotową masę wystarczy umieścić w pojemniku i sprzedawać na gałki.

Frezery mogą mieć różne gabaryty i pojemności. W obleganych przez klientów lokalach najlepiej sprawdzą się te największe. Modele dostępne w sklepach są wykonane z bezpiecznych dla zdrowia materiałów, proste w obsłudze oraz łatwe w czyszczeniu. Warto wybrać ciche i energooszczędne urządzenie.

Całoroczna dostępność świeżych, wyrabianych z naturalnych składników, mrożonych deserów jest bardzo ważna dla klientów. To właśnie do lokali z taką ofertą lubią wracać. Urządzenia takie jak granitory i frezer do lodów sprawiają, że przygotowanie przekąsek zajmuje dużo mniej czasu. Wszystko to przyczynia się do zadowolenia klientów i zwiększenia sprzedaży.

Leave a comment