Skip to content Skip to footer

Efektowne i niedrogie doniczki wiszące na balkon

Umajenie balkonu kolorowymi kwiatkami umieszczonymi w ciekawych doniczkach, to bardzo dobry sposób na to, żeby zyskać na swoim balkonie ciekawą, ładną przestrzeń. Na dobrze zagospodarowanym, ładnym balkonie przyjemnie będzie wystawić leżak, stolik do kawy i relaksować się.

Sposoby zawieszania doniczek

Doniczki na balkon nie powinny stać na podłodze, bo tym sposobem odbierają cenną, a i tak niewielką przestrzeń balkonu. Za to umieszczone na barierkach, na ściankach, czy zwisające z góry doniczki wiszące pozwalają nie tylko upiększyć balkon, ale również nieco odgrodzić się od spojrzeń sąsiadów. Wiszące doniczki mają zwykle niewielkie rozmiary i są doskonale wyważone, a zaczepia się je o hak zwisający z góry balkonu na trzech łańcuszkach. Ten sposób wieszania doniczek sprawia, że roślinki lekko kołyszą się na wietrze, co daje jeszcze ciekawszy efekt. Doniczki na balkon można także przytwierdzać pojedynczo lub w większych skupiskach, na przykład na taśmach montażowych bezpośrednio do ściany, lub na kratkach z obręczami na doniczki. Doniczki oszczędzą miejsce na podłodze, gdy zawiesimy je bezpośrednio na barierkach balkonu.

Fajne sposoby na ukwiecenie balkonu

Można pokusić się o stworzenie własnej dekoracji balkonowej, na przykład umieszczając wiszące doniczki w specjalnie uszytych do tego celu siatkach i zawieszając je na hakach zamocowanych do sufitu. Doniczki wiszące można też wstawić do samodzielnie zaaranżowanego stelaża na ścianie balkonu. Tak naprawdę tworzenie własnego balkonu wiosna jest rzeczą bardzo przyjemną i dającą dużo satysfakcji. Można więc pokusić się o zakup zwyczajnych, prostych doniczek wiszących, i na przykład pomalować je na kolorowo. Dzięki temu kolorowe kwiatki w kolorowych doniczkach naprawdę ciekawie ubarwią cały balkon i wyróżnią go spośród innych.

Dlaczego warto?

Mieszkania w blokach zwykle pozbawione są koloru, możliwości rekreacji na świeżym powietrzu. Pewną namiastką dostępu do świeżego powietrza jest dla nas balkon. W ciepłe dni i upojne wieczory warto spędzać na balkonie czas, relaksując się z najbliższymi przy lampce wina, w otoczeniu pięknych roślin, o których ekspozycję samodzielnie się zadbało. Efektowne, kolorowe doniczki pozwolą ukwiecić balkon kupionymi lub wyhodowanymi od ziarenka roślinkami. Dadzą satysfakcję z hodowania roślin i pielęgnowania ich, a oprócz tego przyjemność obcowania z roślinnością na co dzień. Wiszące doniczki jako sposób na udekorowanie balkonu o małej powierzchni to sposób na to, by zjeść ciastko, i mieć ciastko!