Skip to content Skip to footer

Zastosowanie i zalety skrzyniopalet plastikowych

Skrzyniopalety z plastiku to pojemne i funkcjonalne pojemniki masowe, które mogą być układane w palety. Skrzyniopalety plastikowe mogą być obsługiwane przez wózek widłowy, a także wyposażone w stopki, rolki lub płozy, czyli specjalne prowadnice umożliwiają przechowywanie towarów na regałach paletowych. Do praktycznie każdej ze skrzyniopalet można uzyskać łatwy dostęp z wózka widłowego lub wózków paletowych.

Zastosowanie skrzyniopalety plastikowej

Otwory wentylacyjne i powietrzne zastosowane w nowoczesnych skrzyniopaletach plastikowych umożliwiają cyrkulację powietrza. Jest to szczególnie przydatne przy przechowywaniu łatwo psujących się towarów, takich jak ryby, owoce czy warzywa. Można również zamontować w nich zaślepki i zawory spustowe, które zagwarantują dodatkowe zabezpieczenie oraz wygodę. Składane skrzyniopalety plastikowe są bardzo wygodne i pozwalają na zaoszczędzenie przestrzeni składowania. Gdy nie są używane, mogą być nawet ułożone jedna na drugiej i rozkładane wedle zapotrzebowania. Najlepsi producenci i dystrybutorzy skrzyniopalet z plastiku posiadają modele z drzwiczkami, umożliwiającymi łatwy i szybki dostęp do przechowywanych towarów. Takie skrzyniopalety nadają się idealnie do przechowywania kabli oraz prezentacji towarów w sklepach. W sklepach dostępne są również pokrywki do plastikowych skrzyniopalet w standardowych wymiarach europejskich.

Zalety skrzyniopalety z plastiku

Wykonane z plastiku skrzyniopalety są wytrzymałe, higieniczne, wodoodporne i przyjazne dla środowiska. Większość skrzyniopalet plastikowych jest kompatybilna z obowiązującymi regałami i może być obsługiwana za pomocą wózków widłowych, wózków paletowych i przenośników. Na rynku dostępne są modele wyposażone w powierzchnie antypoślizgowe oraz w pełni higieniczne palety z tworzyw sztucznych. Są one odpowiednie dla firm spożywczych, farmaceutycznych i innych sterylnych zastosowań. Dużą przewagą skrzyniopalety z plastiku o dużej pojemności nad paletami drewnianymi jest to, że skrzyniopalety drewniane napotykają na problemy z regulacją przy wywozie towarów do określonych krajów. W wielu przypadkach skrzyniopalety drewniane wymagają obróbki cieplnej i oficjalnej akredytacji. Aby uniknąć opóźnień w transporcie lub problemów z przeładunkiem na wątpliwych paletach drewnianych oraz zajęcia ich przez władze, najlepiej użyć skrzyniopalet plastikowych jako alternatywy wolnej od ryzyka. Co więcej, plastikowe skrzyniopalety nie nie zawierają drzazg i są bardziej praktyczne od drewnianych.

Zapoznaj się z ofertą skrzyniopalet plastikowych na stronie producenta https://www.schoellerallibert.com/pl/products/rigid-pallet-containers/