Skip to content Skip to footer

Botki skórzane w stylu motocyklowym

Botki od kilku sezonów cieszą się wielką popularnością wśród modnych kobiet, które wybierają zarówno botki skórzane na chłodniejsze dni, jak i botki z materiału czy koronki, które idealnie się wkomponowują w letnie klimaty. Dla większości kobiet botki to jednak obuwie, po które sięga się z myślą o chłodach jesieni.

Sztyblety, kowbojki czy botki klasyczne

Botki skórzane różnią się zarówno rodzajem wykończenia, jak i podeszwą i wysokością obcasa. Kobiety sięgające po klasyczne obuwie na płaskiej podeszwie doskonale znają sztyblety z charakterystycznymi elastycznymi wstawkami, które zastępują zapięcie na suwak czy sznurowanie.

Równie popularne są botki na stabilnym obcasie. Takie są botki motocyklowe, które mogą być również stylizowane na botki kowbojskie. Niski obcas, dość gruba podeszwa oraz dodatkowe zapięcia na klamry i metalowe zdobienia to jedynie kilka powodów, dla których warto zainteresować się tym modelem obuwia.

Botki motocyklowe – co oferują projektanci

Większość botków motocyklowych to botki skórzane z zaokrąglonymi noskami, które mogą się różnić pod względem rodzaju zapięcia czy wykończenia. Najczęściej botki motocyklowe są zasuwane na suwaki, mogą mieć dodatkowe sznurowanie lub zapięcia na klamry, które pełnią funkcję dekoracyjną.

Pierwotnie botki motocyklowe faktycznie były wykorzystywane do jazdy na motorze, dlatego ich cechą charakterystyczną jest dość stabilna podeszwa oraz wygodne wykończenie. W wielu modelach botków motocyklowych sięga się po metalowe dodatki w postaci ćwieków, nap czy klamer, które nawiązują do ich stylu.

Modne buty na stabilnym obcasie

Najważniejszą cechą botków motocyklowych jest stabilny, niezbyt wysoki obcas. To właśnie on przesądza o tym, że kobiety chętnie sięgają po ten model butów, które można łączyć z ubraniami sportowymi, klasycznymi jeansami, ale również z romantycznymi sukienkami. Podobnie ze względu na obcas i wykończenie nosków butów, wybierane są botki w stylu kowbojskim.

Obcas wysoki czy koturn

Wśród botków skórzanych można również znaleźć botki na bardzo wysokim obcasie, w tym również na szpilce oraz na koturnie. Wysoki obcas wiąże się z rodzajem wykończenia – botki skórzane na obcasie sięgają zwykle kostki, a ich cholewki są idealnie gładkie.

Natomiast botki skórzane na koturnie na pierwszy rzut oka są botkami na idealnie płaskiej podeszwie. Sam koturn jest w nich obciągnięty skórą i nie różni się od koloru cholewki. Najczęściej botki na koturnie mają długie cholewki, które nie posiadają dodatkowego zapięcia.

Artykuł powstał we współpracy z Noevision