Skip to content Skip to footer

Wynajem autokarów do celów prywatnych

Duża, zorganizowana przez grupę przyjaciół wycieczka, wymaga odpowiedniego środka transportu. Jednym z nich może być autokar. Jaka jest jego przewaga nad autami? Przede wszystkim każdy uczestnik wycieczki jedzie jednym transportem. Ponadto z pewnością koszty takiej podroży będą znacznie niższe, niż jazda samochodami.

Jak wypożyczyć autokar?

Wynajem autokarów można załatwić praktycznie w kilka minut. Wystarczy zadzwonić, skontaktować się internetowo lub osobiście odwiedzić firmę, która się tym zajmuje. Będzie można wybrać pojazd odpowiedni dla siebie, wyposażony w klimatyzację, telewizor i szereg innych udogodnień, jakie oferują współczesne firmy zajmujące się wynajmem autokarów.

Przed podpisaniem umowy trzeba ustalić, na jak długo pojazd zostanie wypożyczony. Zazwyczaj w każdej dobrej firmie oferującej wynajem autokarów można to zrobić zarówno na dobę, jak i kilka tygodni. Przedstawiciel firmy omówi także warunki wynajmu. Trzeba się do nich stosować, by współpraca przebiegła pomyślnie.

Jaki pojazd wybrać?

Obecnie firmy wynajmujące autokary są w stanie zaoferować najlepsze, wygodne i bezpieczne pojazdy. Trzeba kierować się przede wszystkim stanem technicznym auta, a także tym, czy jest ono ubezpieczone i czy ma aktualne badania. Jeżeli jakaś firma budzi wątpliwości pod tymi względami, lepiej zrezygnować ze współpracy z nią.

Oczywiście im wygodniejszy autokar, tym przyjemniejsza wycieczka. Dlatego warto zdecydować się na pojazd z klimatyzacją i innymi udogodnieniami, które na co dzień okażą się nieocenione. Autokar wyjeżdża z firmy zatankowany do pełna. Trzeba pamiętać, że zanim się go zwróci, trzeba uzupełnić benzynę.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć?

Ogromne znaczenie ma znajomość oraz przestrzeganie regulaminu wypożyczalni. Każda z firm ma swoje zasady, ale generalnie nie różnią się one zbytnio między sobą. Osoby, które zdecydowały się na wynajem autokarów deklarują przede wszystkim, że zwrócą auto dokładnie w terminie.

Jeżeli się tego nie zrobi, zaś zostanie przekroczony wskazany w umowie czas, firma może nas zgłosić nawet na policję. Będzie potraktowane to jako kradzież pojazdu. Trzeba więc dokładnie pilnować zwrotu autokaru co do godziny, a najlepiej zaplanować to nawet wcześniej.

Artykuł powstał we współpracy z firmąEmilbus – przewozy autokarowe

Leave a comment