Skip to content Skip to footer

Wyczaruj klimatyczny nastrój w swoim ogrodzie

Właściciele ogrodów to prawdziwi szczęściarze – mogą wyczarować sobie prawdziwą zieloną oazę tuż za drzwiami prowadzącymi do domu. I chociaż pielęgnacja ogrodu wymaga trochę pracy, czasu oraz pieniędzy, nigdzie nie odpoczywa się przecież tak przyjemnie jak na łonie natury. Cudowny zielony zakątek we własnym ogrodzie, wyposażony w wygodne meble i akcesoria, będzie doskonale służył całej rodzinie do błogiego relaksu.

Błogi relaks we własnym ogrodzie


Przyjemne miejsce do wypoczynku i relaksu w ogrodzie można urządzić zarówno niskimi, jak też wysokimi nakładami finansowymi. Wszystko zależy zatem od możliwości budżetowych, ale też potrzeb, pomysłów i sił do aranżacji. Najważniejsze jest stworzenie odpowiedniego klimatu, tak by przyjemnie odpoczywało się zarówno w dzień, ale też po zmroku. W tym drugim przypadku ważne jest wybranie oświetlenia. Mogą nimi być zarówno lampy solarne, stojące lub wiszące, świece albo lampy kule ogrodowe. Takie kule ceramiczne do ogrodu to doskonały wybór dla tych osób, Która poza przyjemnym oświetleniem poszukują również czegoś ciekawego i designerskiego. Kule dekoracyjne ulokowane na trawniku przyciągają uwagę i stanowią dekoracją samą w sobie.

Oświetlenie do ogrodu


Aby po zmroku w ogrodzie można było bezpiecznie i przyjemnie spędzać czas, warto jest zastanowić się nad odpowiednim oświetleniem. Lampy solarne to dobry wybór, jednak w pochmurne dni nie naładuję się one na tyle mocno, by dać odpowiednio dużo światła przez dłuższy czas. Można wtedy wspomagać się jeszcze oświetleniem na przykład w postaci modnej girlandy z żarówkami, zawieszonej na stropie balkonu, belkach na tarasie, albo po prostu na drzewie. Modne lampy kule ogrodowe, które mogą być umieszczone na podłodze tarasu, na trawniku lub pomiędzy roślinami w ogrodzie, to kolejny doskonały pomysł. Takie kule dekoracyjne dają subtelne i klimatyczne światło, tworząc przytulną atmosferę.

Świece w ogrodzie


Dekoracyjne kule ceramiczne jako oświetlenie sprawdzają się pięknie, ale nie można zapominać również o jeszcze jednym sposobie doświetlania kącika relaksu w ogrodzie – mowa tutaj oczywiście o tradycyjnych świecach lub świecach ledowych. Te ostatnie to doskonały pomysł również ze względów bezpieczeństwa – oświetlenie ledowe nie spowoduje pożaru, lampy będą doskonale służyły przez cały wiosenno – letni sezon, dając przyjemne i klimatyczne światło w ogrodzie. Jak zatem widać, sposobów na dekorowanie przestrzeni poza domem za pomocą oświetlenia jest wiele, a dzięki tym wymienionych powyżej można wyczarować jeszcze przyjemną i sprzyjającą relaksowi atmosferę.