Skip to content Skip to footer

Jak wybrać i przykleić sztuczne rzęsy?

Jak poprawić wygląd swoich rzęs? Natychmiastowy efekt zagwarantują sztuczne rzęsy – odpowiednio dobrane i przyklejone będą prezentowały się naturalnie i dodadzą spojrzeniu głębi. Gdzie je kupić i które wybrać, by czuć się komfortowo?

Jak podkreślić oczy i rzęsy?

Zalotne spojrzenie to jeden z największych atutów kobiety. Podkreślone oczy wyglądają na większe, dodają blasku i pewności siebie. Jak wykonać makijaż, by oczy przyciągały uwagę, ale zachowały naturalność? Istnieje wiele trików makijażowych, jak odpowiednie nałożenie cieniu do powiek, kreska na powiece czy wywinięcie rzęs tuszem. Kobiety chętnie podkreślają również brwi – zagęszczają je kredką albo cieniem, sprawiając, że są wyraźniejsze i nadają spojrzeniu głębi.
Co jeśli tusz do rzęs to za mało, bo te z natury są bardzo cienkie i krótkie? Na szczęście jest na to rada: sztuczne rzęsy. Te doskonale spiszą się podczas większych okazji, ale i na co dzień. Sprawią, że nawet panie, które mają słabo widoczną oprawę oczu, będą mogły cieszyć się gęstą firanką rzęs.

Gdzie kupić i jak wybrać sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy są dziś dostępne w większości drogerii. Oferowane produkty różnią się nie tylko wyglądem, ale również użytym materiałem: sztucznym lub naturalnym. Które rzęsy wybrać? Wiele zależy od indywidualnych preferencji. Stopień zagęszczenia najlepiej dostosować do indywidualnych potrzeb – na co dzień lepsze będą krótsze i mniej gęste wersje, które zagęszczą rzęsy, ale będą prezentować się naturalnie, na wyjątkową okazję można pozwolić sobie na bardziej spektakularny efekt wybierając sztuczne rzęsy w wersji długiej lub mocno zakręconej.
Sztuczne czy naturalne? Najlepiej prezentują się te wykonane z włosia naturalnego, do złudzenia przypominające naturalne rzęsy. Wybierając to rozwiązanie, trzeba jednak liczyć się z wyższą ceną. Podobny efekt można oszczędzić z dobrej klasy rzęsami sztucznymi – ważne, by wybierać produkty renomowanych producentów.

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Jak dobrze nałożyć sztuczne rzęsy, by efekt był naturalny? Jeśli rzęsy mają dobrze się trzymać i świetnie się prezentować, trzeba nakleić je bardzo starannie. Najlepiej wybierać rzęsy dostępne w gotowych paskach, które pesetą wystarczy umieścić w linii rzęs, klejąc je umieszczonym w opakowaniu klejem.
Warto pamiętać, że długie i gęste rzęsy, jeśli mają prezentować się naturalnie, powinny zostać uzupełnione makijażem. Bez cienia na powiece czy kreski eyelinerem mogą sprawiać wrażenie przesadzonych.