Skip to content Skip to footer

W sandomierskim grodzie

Przez wiele lat zapomniany Sandomierz jest perełką architektoniczną. Mało jest w Polsce miast tak doskonale zachowanych po wojnie. Niestety położenie na granicy województw sprawiło, że stał się atrakcją zapomnianą. Dopiero emisja serialu Ojciec Mateusz sprawiła, że ludzie masowo zaczęli zwiedzać to piękne miasto. Często wycieczki są wielodniowe i ludzie wynajmują wygodne pokoje w Sandomierzu.

Jak dojechać?

Sandomierz położony jest w centrum Kotliny Sandomierskiej, nad Wisłą, której nurt rozdziela miasto na połowę. Geograficznie miasto znajduje się w województwie świętokrzyskim, jednak historycznie przynależy do małopolski. Od czasu fundacji silnie związane było z dworem krakowskim. Po turystycznym wzroście okazało się, że największą zaletą tego miasta jest jego położenie. Tylko 3 godziny drogi od Warszawy powoduje, że stało się idealnym miejscem na romantyczne, weekendowe wypady. Atrakcyjny Rynek i ciekawe, przytulne knajpki sprzyjają zakochanym. Podobnie przyjemny dojazd jest z Krakowa. Kilka godzin samochodem i można zwiedzać miasto Ojca Mateusza.

Co ciekawe ze stolicy Podkarpacia do Sandomierza można dotrzeć także pociągiem. Liczne atrakcje i łatwy dojazd sprawiają, że wygodne pokoje w Sandomierzu cieszą się niezwykłym powodzeniem. W momencie największego trendu turystycznego ciężko było o wolne miejsca w licznych hotelach i pensjonatach. Planując wycieczkę warto wcześniej zarezerwować nocleg – można wtedy za nieduże pieniądze wynająć atrakcyjne i wygodne pokoje w Sandomierzu.

Gdzie szukać pokoi?

Hotele i pensjonaty w Sandomierzu są umiejscowione w każdym zakątku miasta. Droższe noclegi zazwyczaj zależą od bliskości do rynku i najważniejszych atrakcji miasta. Najtańsze odnajdzie się w części przemysłowej. Nie jest to jednak reguła. Przytulne hostele w zabytkowych, rynkowych kamienicach mają niskie ceny, jednak wiążą się z obniżonym standardem. Jeśli szuka się noclegu na romantyczny wypad warto poszukać odpowiedniego hotelu, nawet poza ścisłym rynkiem. Często w odległości spacerowej można odnaleźć niedrogą perełkę i bardzo wygodne pokoje w Sandomierzu. Do woli można korzystać wtedy z wszelkich dobrodziejstw jakie daje nocne życie w tym mieście. Barów, kafejek i restauracji. Łatwiejsze jest także zwiedzanie licznych atrakcji tego pięknego miasteczka. A tych w obrębie samego rynku nie brakuje.

Leave a comment