Skip to content Skip to footer

Skuteczne kampanie reklamowe – pixel konwersji

Badania statystyczne pokazują, że z roku na rok rośnie liczba konsumentów, którzy dokonują zakupów w przestrzeni internetowej. Jeżeli nawet ostatecznie kupią towar w sklepie stacjonarnym, to w Internecie porównują ceny. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób skutecznie prowadzić kampanie reklamowe, tak by nie wydać na nie majątku.

Reklamy w przestrzeni internetowej

Najbardziej popularne reklamy, z jakimi można spotkać się w Internecie, to kampanie linków sponsorowanych. Pojawiają się one w otoczeniu organicznych wyników wyszukiwania. Jest to doskonały sposób promocji witryn, które nie mogą przebić się do czołówki wyników bezpłatnych. Jednak w tym przypadku konkurencja jest dosyć duża, cały system oparty jest o aukcje, a więc na topowych pozycjach pojawiają się te reklamy, za które zleceniodawca zadeklaruje najwyższą stawkę. Czy jest jeszcze jakaś inna alternatywa?

Remarketing – przypomnij się klientowi

Alternatywą dla tradycyjnej kampanii linków sponsorowanych może być kampania remarketingowa. W największym skrócie chodzi o to, że reklamy konkretnych produktów pojawiają się użytkownikom, którzy już wcześniej odwiedzili stronę internetową z ofertą, jednak z jakichś względów nie dokończyli procesu zakupowego. W jaki sposób można pozyskać dane o takich potencjalnych klientach? Pomoże w tym remarketing pixel.

Piksel co to jest?

Pixel konwersji jest fragmentem kodu naprawdę niewielkich rozmiarów jak na możliwości, które daje osobie zarządzającej stroną internetową. Przy jego pomocy można stworzyć kampanię reklamową nakierowaną na osoby potencjalnie zainteresowane ofertą. Dzięki temu nie wyświetlają się one przypadkowym użytkownikom, co z kolei pozwala na optymalizację kampanii reklamowych i realne oszczędności. Dzięki temu, że reklamy pojawiają się użytkownikowi, to ma on szansę w późniejszym terminie dokończyć zakupy, których z jakichś powodów nie zrealizował od razu.

Reklamy w mediach społecznościowych

Pixel konwersji to inna nazwa pikselu Facebooka. Piksel co to jest zostało wyjaśnione powyżej. Każdy, kto ma konto na tym portalu społecznościowym może w kilku prostych krokach odnaleźć swój indywidualny kod. Remarketing pixel sprawi, że każde działanie użytkowników na stronie internetowej będzie zapamiętywanie. Istotne jest to, aby pamiętać o wklejeniu pixela na każdej z podstron własnego serwisu.

Leave a comment