Skip to content Skip to footer

Skomponuj zdrowe posiłki – to nie takie trudne

Wbrew pozorom przejście na zdrowy tryb życia nie wymaga zbyt wielu zmian. Natomiast zdecydowanie ważne jest nabycie odpowiedniej wiedzy potrzebnej do tego, aby nowy styl odżywiania był nie tylko zdrowy, lecz również smaczny. Z takiego obrotu sprawy będą zadowolone również dzieci. Dlatego też warto zapoznać się na przykład z zamiennikami tradycyjnych produktów.

Cukier i jego zamienniki.

Słodki smak jest potrzebny naszemu podniebieniu, ale i nie tylko. Zapotrzebowanie na przykład na czekoladę świadczy o braku między innymi magnezu w organizmie, który można uzupełnić jedząc zdrowsze produkty zamiast kolejnego ciastka czy tez kostki czekolady. Zamiast cukru do robienia deserów lub słodzenia herbaty spokojnie możemy użyć cukru brzozowego, stewi, syropu klonowym lub miodu. Z pewnością te smaki różnią się nieco od powszechnego białego cukru. Jednak producent zdrowej żywności proponuje sporą ilość jego zamienników. Dlatego każdy może wybrać coś specjalnie dla siebie.

Sól i jego zamienniki.

Sól jest kolejnym składnikiem dań, który używany jest podczas ich przygotowywania. Dodaje im niepowtarzalnego smaku oraz wyrazu. Jednak w nadmiernych ilościach zwykła sól może szkodzić. Powinna nam ona dostarczać przede wszystkim cennych minerałów. Dlatego jej jakość jest tak ważna. Zamiast zwykłej soli bez przeszkód można skorzystać z soli kłodawskiej, himalajskiej lub potasowej. Zawierają one wspomniane minerały, które działają pożytecznie na ludzki organizm. Pamiętajmy również o innych przyprawach i ziołach, które sprawiają, że danie smakuje lepiej.

Zdrowe posiłki – łatwe w przygotowaniu.

Czasami więcej czasu zajmuje zrobienie tradycyjnego dania niż zdrowego. Dlaczego? Bardzo często danie stworzone ze zdrowych produktów wykonuje się w stanie surowym. Wtedy zachowuje ono najwięcej składników odżywczych oraz błonnika. Nieprzetworzona żywność jest ceniona przez nasze ciało. Przygotowanie surówek oraz sałatek sprawia, że możemy w łatwy i szybki sposób zaspokoić swój głód. Ponadto sałatki owocowe w postaci deseru z pewnością przypadną do gustu każdej osobie w rodzinie. Czasami nawet producent zdrowej żywności podaje możliwości zastosowania danego produktu lub gotowy przepis. Jest to na pewno świetne ułatwienie dla początkujących.

Jak można zauważyć zmiana stylu odżywiania się, nie jest wcale taka trudna. Już dzięki kilku zmianom można sprawić, że będzie to przyjemny proces, dzięki któremu poczujemy się lepiej i zdrowiej.

Leave a comment