Skip to content Skip to footer

Serwis wózków widłowych – dlaczego ma tak istotne znaczenie dla przedsiębiorstw?

Wózki widłowe to niezbędne wyposażenie w wielu firmach, także polskich. W halach przemysłowych, magazynach, formach logistycznych itp. są używane każdego dnia. Dlatego pracodawcy przykładają dużą wagę do ich jakości, a także serwisu – w sytuacji kiedy dojdzie do awarii. Jest to istotna kwestia, ponieważ wszelkie przestoje i opóźnienia w pracy, związane z awarią sprzętów, w tym także wózków widłowych, powodują, że firma odnotowuje straty. Zatem aby tego uniknąć i zadbać o ciągłość procesów w przedsiębiorstwie, konieczne jest posiadanie na co dzień sprawdzonego serwisu wózków widłowych oraz fachowego konserwatora.

Wózki widłowe Śląsk i profesjonalny serwis wózków widłowych


W dużych aglomeracjach miejskich, gdzie istnieje wiele zakładów pracy, zastosowanie wózków widłowych sprawdza się na co dzień. Jest to nieodzowny element wyposażenia dużych firmy, w tym również produkcyjnych i logistycznych. Z tym wiąże się konieczność nie tylko naprawy wózków, kiedy dojdzie do uszkodzenia, ale również regularnych przeglądów technicznych, pozwalających na bieżąco dbać o ich stan oraz bezpieczeństwo osób, które na nich pracują.
Duże firmy posiadają sprawdzone system, w tym serwis wózków widłowych u własnych konserwatorów.

Wózki widłowe Śląsk i wózki widłowe Katowice


Duże miasta i aglomeracje miejskie, w tym również śląska, z takimi miastami jak np. Katowice to miejsce, gdzie istnieje szerokie zapotrzebowanie na tego typu maszyny.
Na co dzień firmy, które korzystają z wózków widłowych posiadają również sprawdzona firmę serwisową. W każdej sytuacji jest ona pomocna, by szybko i skutecznie usunąć awarię i przywrócić pracę. Oprócz tego na bieżąco prowadzi się dzienniki konserwacji, które dają możliwość monitorowania stanu urządzeń i notowania wszelkich usterek. Ma to znaczenie w zakresie przedłużenia pracy wózków widłowych i ich bezpieczeństwa w odniesieniu do osób, które każdego dnia obsługują je.

Wózki widłowe Katowice oraz serwis wózków widłowych


Serwis wózków jest istotną kwestią, kiedy pojawi się awaria, a zależy nam na tym by nie doszło do przestoju w firmie. Nie każdy jednak może zajmować się serwisem wózków, ponieważ konieczne są do tego uprawnienia.
Za serwis odpowiada konserwator, który posiada ukończony kurs wózków widłowych. Po zdaniu egzaminu może on zajmować się naprawą awarii takich urządzeń.
W sytuacji, kiedy dochodzi do awarii, nie chcąc spowolnić pracy przedsiębiorstwa – należy zadzwonić do fachowca, pracującego w serwisie. Posiada on certyfikat, dający uprawniający do naprawy tego rodzaju pojazdów. Ponadto posiada również wiedzę w zakresie BHP, dokumentów dozoru technicznego oraz takich kwestii jak np. reguły prawidłowego używania wózków widłowych.