Skip to content Skip to footer

Alkomat elektrochemiczny

Posiadanie własnych alkomatów jest coraz popularniejsze. Pozwala to bowiem na dokładne kontrolowanie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu i ocenienie, czy jest się już wystarczająco trzeźwym. Warto zainwestować w taki alkomat elektrochemiczny zwłaszcza, wtedy gdy często się imprezuje, a następnego dnia po zakraplanych przyjęciach, wsiada się do samochodu. Alkomaty potrafią dać całkowitą pewność, czy jazda jest już bezpieczna.

Czym różni się alkomat elektrochemiczny od półprzewodnikowego?

Jest to pytanie, które pada dosyć często podczas wyboru odpowiedniego alkomatu. Alkomat elektrochemiczny opinie to jedna z częściej wyszukiwanych fraz, a to właśnie dlatego, że przed zakupem warto porównać towary między sobą.

Pierwszą widoczną różnicą jest oczywiście ich nazwa. Alkomaty różnią się między sobą układem pomiarowym, który został w nich zastosowany. Tak naprawdę sama nazwa elektrochemiczny jest już stwierdzeniem bardzo uproszczonym. W zasadzie powinno nazywać się go alkomatem z sensorem elektrochemicznym. Jest to główna różnica, która rozróżnia między sobą te alkomaty. Zastosowane w nich zostały odmienne sensory.

Kolejne różnice między nimi można porównywać na wielu płaszczyznach. Pierwszą z nich oczywiście jest czułość. Alkomaty elektrochemiczne posiadają znacznie wyższą czułość, niżeli te półprzewodnikowe. To dlatego pokazują one pomiary o lepszej dokładności i z reguły są nieomylne. Poza tym oczywiście także takie kwestie jak stabilność. W tej dziedzinie także alkomat elektrochemiczny wypada o wiele lepiej. Przede wszystkim wymaga on o wiele rzadszej kalibracji i należy wykonywać ją co około 500 pomiarów, kiedy to w przypadku alkomatów półprzewodnikowych, taka kalibracja musi nastąpić już po 200-300 pomiarach. Są to więc wartości dwa razy mniejsze. Największą wadą jest jednak kwestia, iż alkomaty elektrochemiczne kosztują niestety znacznie więcej, ale to właśnie ze względu na swój profesjonalizm.

Alkomaty elektrochemiczne opinie użytkowników

W internecie często można natknąć się na opinie użytkowników poszczególnych alkomatów. To właśnie dzięki nim przekonać się można, który wybór faktycznie sprawdzi się lepiej w życiu codziennym i użytkowaniu go na co dzień. Warto tu dodać, że alkomaty elektrochemiczne faktycznie uzyskują bardzo wysokie notowania oraz opinie. Podsumowując, zawsze przed zakupem warto wyszukać informacje, posługując się frazami alkomat elektrochemiczny opinie lub alkomaty elektrochemiczne opinie.

Leave a comment