Skip to content Skip to footer

Rodzaje zestawów do manicure hybrydowego

Aby wykonać manicure hybrydowy w domu, trzeba się zaopatrzyć w kompletny zestaw potrzebnych akcesoriów. Dzięki temu będzie można samodzielnie stylizować paznokcie, eksperymentując z różnymi efektami zdobień. W tym celu należy wybrać zestaw najlepiej dopasowany do naszych oczekiwań.

Zestaw podstawowy – niezbędne minimum do wykonania manicure hybrydowego

Zestawy do hybryd różnią się między sobą nie tylko ceną czy marką, ale też zawartością. Można kupić zestaw składający się z bazy, topu i lakierów, ale bez odpowiedniej lampy do niczego się nam nie przyda. Niezbędny jest też cleaner i preparat do bezpiecznego usuwania hybryd.

Podstawowym elementem w zestawach do hybryd dla początkujących są lampy LED, wykorzystywane do utrwalania lakierów. Musi być też blok polerski, wspomniana wcześniej baza oraz top, które przeznaczone są specjalnie do manicure hybrydowego. W zestawie powinien znaleźć się też przynajmniej jeden lakier hybrydowy, nadający kolor.

Zestaw optymalny – akcesoria ułatwiające pracę z paznokciami

Wybierając zestawy do hybryd warto jest sięgnąć po coś więcej niż absolutne minimum. Patyczki czy radełko do skórek i waciki bezpyłowe to akcesoria, które znacznie ułatwią wykonanie manicure hybrydowego. Dlatego lepiej, aby te pomocne drobiazgi znalazły się w zestawie, zwłaszcza na początku przygody z samodzielnym wykonywaniem hybryd w domu.

Dobrze jest też rozejrzeć się za zestawami do hybryd, w których znajdziemy więcej niż jeden lakier kolorowy. Kilka lakierów hybrydowych w różnych kolorach pozwoli wykonać wiele stylizacji. Umożliwi też zdobienie paznokci poprzez malowanie na nich różnokolorowych wzorów.

Duży zestaw do wykonania hybryd – dla wymagających

Profesjonaliści mogą rozejrzeć się wśród zestawów do hybryd, które składają się z większej liczby elementów. Dodatkowe preparaty ułatwiające usuwanie lakierów hybrydowych, pilniczki czy lakiery w wielu różnych kolorach, mogą znacznie ułatwić wykonywanie bardziej zaawansowanych zdobień.

Jest to dobra opcja także dla osób początkujących, które nie chcą się ograniczać. W zestawach takich znajdą się dodatkowe akcesoria do zdobień, np. brokat czy specjalne folie. Pozwoli to nie tylko wykonywać bardziej skomplikowane i unikatowe stylizacje, ale także poćwiczyć różne techniki zdobień.

Leave a comment