Skip to content Skip to footer

Projekty i plany

Małe dzieci czasami projektują układ fortyfikacji w piaskownicy w czasie bitwy z grupą z sąsiedniej piaskownicy. Potem wyrastają z tego gdy idą do szkoły. Wtedy zaczynają projektować plan ucieczki z lekcji (podczas gdy w tym samym czasie nauczyciele wymyślają plan zajęć). Ale gdy już uzyskają wiek dorosły zaczają myśleć o czymś dużo poważniejszym.

Przykładem takiej powagi mogą być plany projektowe nowych budynków albo planowanie swojej przyszłej kariery. Naukowej, bądź zawodowej. A najlepiej obu niezależnie, tak, aby połączyć satysfakcję z uzyskania wiedzy z poczuciem komfortu i wyższej pozycji społecznej.

A co się robi po awansie społecznym to wiadomo – właśnie szuka nowego lokum. Większego, wygodniejszego, bardziej komfortowego. Może to być hacjenda lub apartamentowiec. albo coś jeszcze większeog. Do tego zakup nowego samochodu, najlepiej któreś ze sportowych marek, aby dobrze wyglądało. Ale to akurat przypadki skrajne. Zwykli ludzie po awansie przeprowadzają się po prostu z mieszkań w blokach do domków jednorodzinnych i w zupełności im to wystarcza.