Skip to content Skip to footer

Docieplanie mieszkania

Gdy w mieszkaniu jest w zimie zbyt chłodno, można różnymi metodami poprawiać kwestię temperatury w jego wnętrzu. Można dla przykładu amontować uszczelki do okien, co efektywnie zmniejszy wrażenia przeciągu, jakie czasem gdy na zewnątrz wieje silny wiatr pojawiają się pomimo zamkniętych okiennic.

Innym sposobem jest zamontowanie solidnego ogrzewania. Dobrze dopasowane do mieszkania powinno działać skutecnize. Dobre rozplanowanie położenia grzejników i kaloryferów może być dużo lepszym rozwiązaniem niż uruchamianie na pełną moc jednego, ale źle ustawionego.

Kolejnym sposobem jest docieplenie ścian. Można np. wyłożyć je dodatkową płytą. Jeszcze innym sposobem zastosowanie pieców. Oczywiście może się to wydawać rozwiązaniem drogim, ale jeśli wykorzysta się paliwo ekologiczne, może się to okazać, że jednak faktyczne koszta wcale nie są takie duże.

Jeśli to wszystko nie pomoże, można pomyśleć o przeprojektowaniu mieszkania na energooszczędne. Czyli na zgodne z pewnymi normami i standardami, dzięki którym ucieka mniej ciepła. Oczywiście taka ewentualność wymaga jednak współpracy z fachowcami zajmującymi się projektowaniem domów i specjalizującymi właśnie w energooszczędności efektów końcowych.