Skip to content Skip to footer

Decyzja czy zakupić odzież

Wieloma zakupami rządzi nie przemyślany i racjonalny wybór konsumentów, a moda. Nie oznacza to nic złego. W końcu nie wszystkie przedmioty służą tylko i wyłącznie celom użytkowym. Z niektórymi jest dokładnie odwrotnie, liczy się poziom komfortu i zadowolenia z ich posiadania, a nie ich praktyczna wartość.

Naprawdę trudno sobie przecież wyobrazić, by ubrania dla pań były kupowane wyłącznie na podstawie jej wygody noszenia (choć to oczywiście również jest bardzo istotne). Można nawet powiedzieć, ze wszyscy są zadowoleni z faktu, że dużo bardziej liczy się jej gustowność i krój. Jak również to, by doskonale się prezentowała na swej właścicielce.

Dotyczy to zarówno eleganckich sukienek, przemyślnych kapeluszy, jak również spodni damskich, zarówno mało znanych marek, jak i tych słynnych, jak Lee lub Wrangler. Wszystkie łączy jedno – mają budzić pozytywne reakcje i przyciągać wzrok. Mają też podkreslać urodę i sylwetkę kobiety, która nosi na sobie daną odzież.

Oczywiście należy tu wspomnieć, że nie oznacza to całkowiteog pominięcia aspektu użytkowego. Np. damskie płaszcze zimowe muszą byc odpowiednio ciepłe. Chodzi jednak o to, że ten czynnik jest w tym przypadku ważny, ale nie pierwszorzędny.