Skip to content Skip to footer

Profesjonalny zestaw do sprzątania

Posiadanie dużego domu jest marzeniem bardzo wielu ludzi. Duży dom kojarzy nam się z solidnością, bezpieczeństwem oraz przestrzenią dla całej rodziny. Jest jednak fakt, o którym mało kto myśli budując lub kupując dom, a który może być w dużym domu niezwykle problematyczny. Tym problematycznym tematem jest sprzątanie.

Sprzątanie w dużym domu

Jeśli posiadamy mieszkanie, które ma około 100 metrów kwadratowych powierzchni, to już wówczas możemy zauważyć, że utrzymanie takiej powierzchni mieszkaniowej w czystości, to bardzo dużo zachodu. Najczęściej zawsze są takie rejony, które od czasu do czasu są nieco zapuszczone. Dlatego łatwo sobie wyobrazić jak dużym problemem jest zarządzanie w domu, który ma na przykład 200 metrów kwadratowych i dwie lub trzy łazienki. Aby móc posprzątać takie mieszkanie lub dom potrzebujemy profesjonalnej pomocy.

Zestawy do sprzątania i profesjonalny sprzęt do sprzątania

Kiedy już zabieramy się za sprzątanie takiego dużego domu, warto przyjrzeć się temu co posiadamy na wyposażeniu do sprzątania. Zazwyczaj są to mopy, miotły, wiadra, ściereczki oraz chemia gospodarcza. Niby wszystko jest z tym OK., ale ergonomia użytkowania tego asortymentu zazwyczaj szwankuje, co wpływa na tracenie sporej ilości czasu. Aby temu zaradzić powinniśmy mieć przygotowany zestaw do sprzątania. Zestaw taki może być w formie wózka. Wózki do sprzątania to idealne zestawy do sprzątania. Świadczy o tym fakt, że wózki do sprzątania są podstawowym wyposażeniem osób, które na przykład sprzątają duże powierzchnie biurowe.

Co powinno znaleźć się w takim wózku do sprzątania?

Zestaw taki zawierać powinien mopy różnego rodzaju (do różnych powierzchni), przynajmniej dwa wiadra z wodą (jedno na wodę czystą oraz jedno z brudną) oraz miejsce gdzie możemy skompletować potrzebną do sprzątania chemię. Nieoceniona jest również praska (wyciskarka) do mopów. Podstawową zaletą takiego wózka jest to, że już nie musimy wszystkich potrzebnych do sprzątania rzeczy ze sobą nosić. Przewozimy je wszystkie razem, dzięki czemu dane pomieszczenie możemy posprzątać w całości „za jednym zamachem”. Wielkość wózków do sprzątania powinna być podyktowana naszymi potrzebami. Potrzeby te to rozmiar naszego domu oraz ilość rodzajów przedmiotów i powierzchni, jakie musimy posprzątać. Im więcej tych ostatnich tym więcej sprzętu oraz więcej chemii (niektórych powierzchni pewnymi rodzajami nie sprzątniemy). Zawsze jednak warto pamiętać o tym, żeby nie przesadzić z rozmiarem. Zbyt duży wózek może nam po prostu niepotrzebnie zabierać miejsce i być nieporęczny.