Skip to content Skip to footer

Pościel z satyny – idealna na lato!

Od doboru odpowiedniej pościeli zależy nasz komfort. Jeśli chodzi o ciepłe, letnie dni, najlepszym wyborem będzie komplet pościeli wykonanej z przyjemnej w dotyku satyny!

W sklepach z wyposażeniem wnętrz możemy znaleźć różne pościele – wykonane najczęściej z bawełny, ale również z innych włókien. Jednokolorowe, z wzorami, ozdobnymi detalami jak koronki czy przeszycia – można dopasować je do aranżacji każdej sypialni.

Jednak przy doborze odpowiedniej pościeli powinniśmy patrzeć nie tylko na jej wygląd, ale również na to, z jakiego materiału jest ona wykonana. Gdy mamy na celowniku pościel na lato, najlepsza będzie posciel satynowa – z eleganckiej, gładkiej satyny.

Czym jest satyna?

Satyna to rodzaj materiału, który posiada splot atłasowy wątkowy, który nazywany jest również splotem satynowym. Splot ten jest lekko błyszczący, a sama tkanina miękka i chłodna w dotyku.

Najczęściej satyna używana jest do szycia ubrań, ale również w sprzedaży znajdziemy pościele z tej tkaniny i inne tekstylia do wnętrz jak zasłony, poszewki na poduszki.

Satyna – bawełniana czy poliestrowa?

Do dyspozycji mamy dwa rodzaje satyny, dlatego przy poszukiwaniu idealnej pościeli satynowej warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału jest ona wykonana.

Stosowana na pościel satyna bawełniana jest wykonana z bawełny, czyli z włókna naturalnego. Druga opcja to posciel satynowa wykonana z poliestru, czyli z włókna sztucznego.

Zdecydowanie lepszym wyborem będzie pościel satyna bawełniana, ponieważ jest ona bardziej przyjazna dla skóry człowieka – oddycha i przepuszcza powietrze i wilgoć, więc nie powoduje przepocenia. Również używana na pościel bawełna satynowa jest trwalsza od poliestrów.

Ma to duże znaczenie zwłaszcza latem, ponieważ wtedy należy wybrać przewiewną pościel bawełna satynowa sprawdzi się wtedy idealnie, ponieważ jest nie tylko lekka i oddychająca, ale również, jak wspomnieliśmy wcześniej, chłodna w dotyku. Nie będzie zatem dopuszczać do nadmiernego przegrzania ciała.

Gdzie zakupić pościel z satyny bawełnianej?

Wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki internetowej i wpisać do niej słowa takie jak „pościel satyna bawełniana”, aby natychmiast zapoznać się z różnymi ofertami. Potem wystarczy tylko złożyć zamówienie on-line – paczka może być na miejscu nawet następnego dnia!

Pościel z bawełnianej satyny możemy zakupić również w wielu sklepach stacjonarnych, które prowadzą sprzedaż artykułów tekstylnych do sypialni.

Leave a comment