Skip to content Skip to footer

Botki płaskie czy na obcasach?

Za najbardziej szykowne damskie buty uznaje się obuwie na obcasach, ale za najbardziej wygodne – buty na płaskich podeszwach. Co zatem wybrać, kiedy zbliżają się chłodne dni – płaskie botki czy na obcasach?

Świetny wygląd dają nie tylko szpilki

Wiele kobiet nosi buty na obcasach choć niespecjalnie to lubi i czuje się komfortowo z tego względu, iż obuwie tego rodzaju zdecydowanie dodaje atrakcyjności. Buty na obcasach optycznie wyszczuplają, wydłużają nogi, a także są kojarzone z seksapilem. Warto jednak pamiętać o ostrzeżeniach lekarzy, że nie są zbyt zdrowe i powinny być noszone tylko na specjalne okazje.

Kiedy więc poszukuje się botków do noszenia na co dzień, na pewno nie warto wybierać butów na obcasach. Botki na szpilkach co prawda wyglądają szałowo, ale rozsądnie będzie umieścić je w swojej szafie tylko jako dodatkową parę, noszoną na specjalne okazje, na przykład wieczorne wyjścia, a nie na co dzień.

Nieprawdą jest przy tym stwierdzenie, że kobieta może wyglądać dobrze tylko w butach na obcasach. Płaskie botki także mogą wyglądać świetnie, zwłaszcza gdy są estetyczne, modne i dobrej jakości. Gdy zaś chce się uniknąć efektu skrócenia nóg, wystarczy zwrócić większą uwagę na dobierane ubrania, na przykład nie wkładać długich tunik, które skracają nogi jeszcze bardziej niż buty na płaskich podeszwach.

Ważna kwestia bezpieczeństwa

Botki na obcasach mogą prezentować się świetnie, ale trzeba zachować ostrożność w ich noszeniu. Gdy buty takie nosi się jesienią i zimą, można mieć do czynienia z wieloma zagrożeniami. Śliska, oblodzona powierzchnia, nierówna od zmarznięcia ziemia czy mokre schody nie sprzyjają zachowaniu bezpieczeństwa. W płaskich botkach w takiej sytuacji można będzie czuć się dużo bardziej bezpiecznie i nie trzeba będzie kontrolować każdego kroku.

Botki na płaskich podeszwach będą też dużo wygodniejszą opcją gdy spędza się czas aktywnie. W pracy, na zakupach czy na spacerze takie buty sprawdzą się dużo lepiej niż efektowne szpilki, zwłaszcza że wygoda nie zawsze jest uzależniona tylko od wysokości obcasa – szpilki nader często są też źle wykonane, szczególnie gdy są to buty kiepskiej jakości.

Co z wyglądem?

Buty na obcasach dodają atrakcyjności, ale tylko jeśli nosząca je kobieta czuje się w nich pewnie i komfortowo. Kiedy nie umie się w nich chodzić lub czuje się w nich źle, na pewno lepiej będzie postawić na płaskie podeszwy.

W sklepach zresztą znaleźć można tak duży wybór płaskich botków o niezwykle atrakcyjnych fasonach, że na pewno uda się dobrać obuwie wygodne i praktyczne, a jednocześnie gwarantujące doskonały wygląd.

Leave a comment