Skip to content Skip to footer

Owoce i warzywa są zdrowe w każdej postaci

Wraz ze wzrostem świadomości korzyści płynących ze zdrowego odżywiania się, owoce i warzywa cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ich zwolennicy nieustannie poszukują nowych sposobów na niebanalne sposoby ich podania i receptur, według których można stworzyć oryginalne kompozycje smakowe.

Owoce i warzywa jedz na zdrowie

O korzyściach, jakie daje jedzenie owoców i warzyw można mówić długo. Sprawdzają się one w każdej sytuacji. Nie ma menu, którego nie są w stanie wzbogacić. Smaczne, zdrowe, łatwo dostępne, lekkostrawne i niskokaloryczne – to główne powody, dla których ludzie pokochali warzywa i owoce. Dopóki trwa na nie sezon, można korzystać z ich dobrodziejstw do woli. W pozostałej części roku warto sięgnąć po przetwory.

O to, by cennych wartości odżywczych nie zabrakło na naszych talerzach przez cały rok, dba każdy zakład przetwórstwa owocowo warzywnego. W umiejętny sposób przedłuża żywotność niemal każdego warzywa i owocu. Mrozi je, zamyka w słoikach lub butelkach, kisi marynuje lub robi z nich konfitury. To, co zaproponuje swoim klientom, zależy od możliwości linii produkcyjnej i dostępności produktów potrzebnych do zrobienia przetworów.

Jak z babcinej spiżarni

Zdrowy styl życia to nie tylko częste sięganie po warzywa i owoce. To również świadome wybieranie produktów dostępnych na sklepowych półkach. Rośnie nasza świadomość dotycząca składników używanych do produkcji artykułów spożywczych i coraz częściej czytamy etykiety. Nic dziwnego, że producenci robią wszystko, by ich produkty były jak najbardziej zbliżone do naturalnych składów.

Dobry zakład przetwórstwa owocowo warzywnego oferuje swoim klientom przetwory, które swoją jakością nie będą odbiegały od tych, jakie w swoich spiżarniach miały nasze babcie. Dżemy, konfitury i marynaty często produkowane są według tradycyjnych receptur, bez wspomagania sztucznymi dodatkami, które czasem bywają szkodliwe dla zdrowia. Owoce i warzywa przetworzone metodami opartymi na ich naturalnych właściwościach nie tracą swoich walorów smakowych i zdrowotnych.

Ciekawe dodatki smakowe

Zakład przetwórstwa owocowo warzywnego kojarzy się głównie jako producent mrożonek, dżemów, konfitur i soków. Często jest to znacznie więcej produktów. Wśród nich można znaleźć ciekawe dodatki do potraw, które często goszczą na naszym stole. Warto sięgnąć po nie i urozmaicić smak wędliny dodając do niej np. chrzan, ćwikłą z chrzanem lub żurawinę.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Vitapol

Leave a comment