Skip to content Skip to footer

Oryginalne krzesła do kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym domownicy spędzają dużą część dnia. Spotykają się tutaj nie tylko podczas wspólnych posiłków, ale również gotują, sprzątają, a nierzadko przyjmują też gości. To w kuchni panuje idealna atmosfera na poranną kawę z sąsiadką oraz dziecięce zabawy z domową ciastoliną. W związku z tym wnętrze kuchni powinno być urządzone ergonomicznie, a przy tym przytulnie. Bardzo istotnym elementem wyposażenia, który wpływa na komfort mieszkańców i gości są kuchenne krzesła.

Kuchenne hokery do wnętrz klasycznych i nowoczesnych

W naszych kuchniach coraz częściej pojawiają się wysokie blaty, lady barowe oraz wyspy. Tego typu umeblowanie wymaga zastosowania wysokich krzeseł, czyli tzw. hokerów. Stołki barowe do kuchni nie dość, że idealnie wkomponowują się w ogólną atmosferę wnętrza, to są bardzo wygodne i sprawiają, że pomieszczenie wygląda oryginalnie. Stołki kuchenne są dostępne w tak wielu modelach, że bez trudu wyposażymy w nie zarówno kuchnię utrzymaną w stylu skandynawskim oraz typowo klasycznym, nowoczesnym, a nawet awangardowym.

Rodzaje stołków barowych do kuchni

Stołki barowe od kilku sezonów są bardzo popularne, jeśli chodzi o wyposażenie kuchni, a nierzadko również salonów i tarasów. Obecnie producenci mebli oferują stołki kuchenne wykonane m.in. z tworzyw sztucznych, stali oraz drewna. Miłośnicy tradycyjnych aranżacji mogą ustawić przy wysokim stole hokery z oparciami, posiadające miękkie, tapicerowane siedziska osadzone na czterech stabilnych, drewnianych nogach. Styl skandynawski, który bazuje na prostych formach, będzie wymagał stołków z drewna, powleczonego białą, szarą lub błękitną farbą. Natomiast osoby, które pragnął uzupełnić kuchnię o nowoczesne dodatki, mogą wyposażyć wnętrze w stołki barowe do kuchni z prostym, twardym siedziskiem z tworzywa sztucznego, opartego na pojedynczej, chromowanej nodze. Ten ostatni model hokerów posiada możliwość regulacji wysokości, dzięki czemu każdy użytkownik dopasuje krzesło do swojego wzrostu.

Nietypowe hokery do oryginalnych wnętrz

Stołki barowe do kuchni nie muszą przywodzić na myśl zadymionego lokalu, w którym wiele osób spotyka się po pracy. Na rynku możemy znaleźć futurystyczne modele hokerów o niespotykanych kształtach oraz intensywnej kolorystyce, dzięki którym nasza kuchnia nabierze atmosfery statku kosmicznego. Natomiast stołki kuchenne z bambusa dadzą nam poczucie wiecznych wakacji, spędzanych w tropikach.

Leave a comment