Skip to content Skip to footer

Najczęstsze grzechy przeciwko modzie, które popełniają mężczyźni

Ubiory męskie to coraz lepiej rozwijający się segment przemysłu modowego. Mężczyźni zwracają więcej uwagi na to, co noszą, w kontekście aktualnych trendów oraz propozycji designerów. Nie chroni to jednak wielu osób przed powtarzaniem tych samych błędów w zakresie ubioru, przez co nawet ubrania rodem z najbardziej markowych salonów tracą swój blask.

Niedopasowany rozmiar

Powszechna wśród mężczyzn jest niestety nieumiejętność uważnej obserwacji zmian w zakresie swojej budowy. Co za tym idzie, wielu z nich nie podejmuje odpowiednich decyzji, jeśli chodzi o rozmiar aktualnie kupowanych ubrań, kierując się swoimi wymiarami sprzed wielu lat. To zaskakujące, jeśli uwzględnimy fakt, iż obecnie każdy producent odzieży męskiej oferuje ubrania w dużo szerszej rozmiarówce, niż to było powszechne choćby kilka lat temu.

Aby uniknąć pokazanych błędów i nosić ubrania, które będą się dobrze prezentowały, warto przede wszystkim raz na jakiś czas krytycznie spojrzeć na swoją garderobę, uwzględniając jej dopasowanie do sylwetki. Wśród ulubionych producentów odzieży męskiej z pewnością nietrudno będzie znaleźć takiego, który wytwarza preferowane przez nas modele ubrań, co pozwoli na sprawną wymianę niepasujących elementów odzieży na podobne, ale w lepszym rozmiarze.

Strój nieadekwatny do sytuacji

Przyjęło się, że garnitur jest strojem, który jest dobry na każdą okazję – przekonanie dotyczy to zwłaszcza okoliczności zawodowych. Prawie każdy producent odzieży męskiej utwierdza w nim swoich klientów. Należy jednak uświadomić sobie, że istnieje ogromna różnica pomiędzy strojem formalnym, a ubraniem eleganckim, a to pierwsze również występuje w wielu odmianach.

Aby uniknąć sytuacji, w której wybierany strój nie jest do końca adekwatny do wykonywanej pracy lub też stoi w sprzeczności z charakterem zawodu, warto zapoznać się z opiniami innych. W dobie internetu bardzo łatwo jest odszukać informacje na temat tego, co ludzie na świecie noszą w danej pracy. Sięgnięcie po potrzebną wiedzę niemal w każdym przypadku sprawdzi się lepiej, niż niezbyt przyjemna nauka na własnych błędach, która może zaowocować utratą klientów lub nawet stanowiska.

Barwy ciemne, ponure i nudne

Powszechne jest przekonanie o tym, że stonowane kolory mówią wyraźniej o elegancji noszącego, a co za tym idzie – są daleko bardziej odpowiednie w biznesowych sytuacjach niż kolory jasne. Idąc tym tropem, wiele osób wybiera czarne czy szare garnitury do noszenia na co dzień.

Tymczasem barwy te z powodzeniem można zarezerwować na ściśle formalne okazje, pozwalając sobie zazwyczaj na nieco większą swobodę kolorystyczną. Wielu producentów odzieży męskiej ma w swoich ofertach dobrze skrojone, stylowe ubrania w żywych, jasnych kolorach. Taki wybór może pomóc poczuć się lepiej w pracy, a jeżeli dokonuje go więcej osób, otoczenie staje się mniej przytłaczające.

Leave a comment