Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę, wybierając pojemnik transportowy?

Na rynku jest bardzo wielu godnych polecenia producentów, którzy oferują wysokiej jakości pojemniki plastikowe w bardzo przystępnej cenie. W dużej mierze to dzięki tak szerokiej ofercie wiele osób nie ma zielonego pojęcia na jaki pojemnik transportowy należy postawić w pierwszej kolejności. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na to i wiele innych pytań.

Jakie są najważniejsze cechy dobrego pojemnika transportowego?

Dobry prepravný kontajner powinien zapewniać prosty i szybki montaż. W pierwszej kolejności warto postawić na takie modele, które zapewniają łatwą i szybką identyfikację zawartości. Jeżeli pojemnik nie jest przezroczysty, to na przednim panelu powinno być wydzielone specjalne miejsce na opis. Nowoczesne pojemniki powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby ich konstrukcja zapewniała maksymalną oszczędność powierzchni. Jak łatwo się domyśleć pojemniki transportowe muszą być wykonane również z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania, spełniać będą swoje zadania. Pojemniki mogą być również wyposażone w wygodne uchwyty otwarte lub zamknięte, dzięki czemu przenoszenie ich będzie bardzo komfortowe.

Na jaki materiał postawić?

Jak powszechnie wiadomo producenci produkują pojemniki z wielu różnych materiałów, dlatego też warto poznać największe zalety i wady poszczególnych rozwiązań. W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych królują przede wszystkim niezawodne pojemniki wykonane z tektury, plastiku albo komórkowego polipropylenu. Zamówić można nie tylko pojemniki przezroczyste, ale również w 100% zabudowane. Do niektórych pojemników transportowych można zamówić także specjalne pokrywy, które znacząco zwiększają ich funkcjonalność.

Jakie pojemniki do transportowania żywności?

Najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście wybranie pojemników do transportowania żywności. W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za pojemnikami, które mają perforowane ściany, dzięki czemu zapewnią one optymalną wentylację żywności. Pojemniki powinny charakteryzować się również odpornością na niskie i wysokie temperatury (najlepiej w zakresie od -20°C do +70°C). Jeżeli chodzi o sam materiał, to najlepiej sprawdzą się pojemniki wykonane w całości z HDPE. Polietylen jest jednym z tych tworzyw, które dopuszczone jest do kontaktu z żywnością. Nie można zapominać także o dobrych właściwościach higienicznych HACCP.

Leave a comment