Skip to content Skip to footer

Możliwość pracy dla starszych kobiet jako opiekunka

Kobiety po 50 roku życia bardzo często mają spore trudności z odnalezieniem się na rynku pracy. Dotyczy to szczególnie tych pań, które z jakichś powodów długo nie pracowały, albo które muszą się szybko przebranżowić ze względu na zwolnienie. Jedną z opcji może być wyjazd do Niemiec, aby podjąć tam pracę jako opiekunka do starszych osób.

Praca dla opiekunek w Niemczech

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech mogą dotyczyć nawet trochę starszych kobiet, to zatem również bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla kobiet powyżej 60 roku życia. Takim paniom w Polsce bardzo trudno znaleźć jest zatrudnienie, prawdę mówiąc mogą liczyć tylko na pracę typu sprzątanie, przy której raczej nie uda się zarobić zbyt dużych kwot. Wyjeżdżając do pracy do Niemiec, tak naprawdę znając jedynie podstawy języka niemieckiego, w każdym miesiącu mogą zarobić nawet około 1000 €.

Znajomość języka

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech to nie są oferty dla osób znających świetnie niemiecki. Znajomość języka nie jest zatem kluczowa, chociaż oczywiście należy pamiętać o tym, że jeżeli mówi się w języku niemieckim, można uzyskać lepsze wynagrodzenie. Osoby dobrze posługujące się językiem niemieckim będą mogły bowiem znaleźć zatrudnienie u rodzin, które potrzebują kogoś do opieki nad osobą starszą, która lubi towarzystwo i przyjemność sprawia jej rozmowa z drugim człowiekiem. Czasami jednak znajomość języka nie jest praktycznie w ogóle potrzebna, bo opiekunka będzie zajmowała się osobą leżącą, dementywną, która praktycznie pozostaje bez kontaktu werbalnego.

Jakimi osobami opiekują się opiekunki w Niemczech

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech dotyczą opieki nad osobami starszymi. Mowa tutaj zatem o ludziach powyżej 70 roku życia, którzy z racji choroby i wieku nie są samodzielni. Pomoc tym ludziom to tak naprawdę zatem wsparcie ich w codziennych działaniach samoobsługowych, przygotowywanie dla nich posiłków oraz podawanie ich, wychodzenie na spacer czy do sklepu. Opiekunki wykonują również podstawowe prace w domu, jednak nie chodzi tutaj o jakieś gruntowne porządki. Mieszkają w domu osoby, którą się opiekują, mają swój własny pokój, otrzymują również wyżywienie. A zatem zarabiają, a przy tym wszystkim nie muszą płacić za tak zwany wikt i opierunek.

Artykuł przygotowany we współpracy z Private Care

Leave a comment