Skip to content Skip to footer

Łatwiejsze profesjonalne sprzątanie dzięki mopom

W obiektach użyteczności publicznej, ale również w hotelach czy obiektach turystycznych bardzo duże znaczenie ma szybkość sprzątania. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się wszelkie zestawy do sprzątania, w których umieszczone są najpotrzebniejsze akcesoria i chemia do sprzątania. Takie rozwiązania można znaleźć sięgając po wózki hotelowe.

Wózki serwisowe do szybszego sprzątania

Wózki hotelowe bardzo często nazywane są wózkami serwisowymi ze względu na możliwość ich zastosowania nie tylko w obiektach turystycznych. Taki zestaw do sprzątania może zawierać mopy, także ze specjalnymi wiaderkami z nakładką do wyciskania, znajdzie się tam również miejsce na dodatkowe środki do czyszczenia powierzchni płaskich oraz tapicerki czy wykładzin. Boczne nastawki w takich wózkach można wykorzystać do umocowania worka na śmieci, ale również do przewożenia np. brudnej bielizny pościelowej czy artykułów higienicznych. W przypadku worków na śmieci niektóre wózki hotelowe mają zamontowane specjalne uchwyty do mocowania worków, które dodatkowo od spodu są umieszczone na specjalnej podstawce. Jej głównym celem jest zapobieganie odczepiania się worka. W wybranych modelach pojawiają się także osłony boczne, zaś same wózki dostępne są od razu z wiaderkami i specjalnymi wiaderkami do mopów.

Jakie mopy wybierać

Choć zestawy do sprzątania zawierają wiele przydatnych elementów, to jednak ze względu na ciężar jako wózki hotelowe nie mogą być wszędzie wykorzystywane. W wielu biurach ale również w mniejszych pensjonatach zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w przypadku sprzątania są mopy, umożliwiające sprzątanie na mokro dużych powierzchni. Najczęściej wybierane są mopy tradycyjne, które należy wypłukać po sprzątaniu. Takie mopy można dostosować do potrzeb sprzątającego poprzez odpowiednie ustawienie długości kija, przy czym w niektórych modelach można również ustawiać kąt, pod jakim mop zmywa powierzchnię. Najpopularniejsze są mopy z wymiennymi końcówkami, wykonanymi z mikrofibry, zdecydowanie niewskazane są mopy z końcówkami sznurkowymi, które bardzo szybko się przecierają.

Coraz częściej producenci mopów łączą je z odkurzaczami ręcznymi, umożliwiającymi sprzątanie dywanów i wykładzin na mokro. Z kolei w mieszkaniach prywatnych można sięgnąć po mopy elektroniczne, które mogą – podobnie jako elektroniczne odkurzacze – roboty – same czyścić wybrane powierzchnie. Jednak ze względu na koszt takiego rozwiązania w obiektach komercyjnych sięga się raczej po mopy tradycyjne, które wykorzystuje pracownik z serwisu sprzątającego.