Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o telefonach Dual SIM

Co oznacza termin – telefony dual SIM?

Dual-SIM to termin odnoszący się do urządzenia – telefonu, które może pracować z dwoma oddzielnymi kartami SIM jednocześnie.
Nie jest to nowa technologia, ale cieszy się coraz większym uznaniem.

Czy trudno jest zakupić telefon dual SIM?

Jeszcze do niedawna telefony dual SIM były dostępne przede wszystkim w Chinach, Indiach, obecnie technologia ta doskonale przyjmuje się w krajach europejskich, dlatego coraz częściej również w naszym kraju spotyka się w sprzedaży telefony posiadające wspomnianą funkcję.

O czym należy pamiętać kupując telefon z funkcją dual SIM

Przede wszystkim o żywotności baterii, ponieważ decydując się na korzystanie z obu kart, jesteśmy narażeni na większe zużycie baterii.
Kupując telefony dual sim, dobrze jest także sprawdzić, czy system pozwala na uaktywnienie obu kart jednocześnie. Brak takiej możliwości zmusza nas do wyłączenia jednej z kart podczas łączenia się z drugą.

Co to jest tryb pasywny?

Trzeba wspomnieć, że istnieje kilka wersji telefonów dual SIM, a niektóre z nich, takie jak pasywny dual SIM nie pozwalają na korzystanie z dwóch kart jednocześnie. Tego typu rozwiązanie dotyczy jednak najczęściej niedrogich telefonów, nawet jeśli telefon może pomieścić dwie karty SIM, to jesteśmy zmuszeni do ręcznego ich przełączania. Oznacza to, że tylko jedna karta SIM będzie aktywna, można korzystać tylko z tej karty do odbierania połączeń i wiadomości tekstowych. W celu skorzystania z drugiej karty musimy udać się do menu i włączyć go ręcznie.

Co daje tryb podwójnej gotowości dwóch kart SIM ?

Pozwala używać obu kart SIM. Dzięki technologii multipleksowania czasowego w telefonach dual SIM obie karty są aktywne i można ich używać zarówno do odbierania połączeń, jak i wiadomości tekstowych. Po odebraniu połączenia, jedna karta będzie aktywna, a druga zostanie czasowo wyłączona w trakcie trwania rozmowy. Ta technologia ma swoje zalety, ponieważ nie trzeba ręcznie przełączać się między tymi dwoma kartami w menu.

Który tryb jest najlepszy?

Tryb inteligentnej obsługi dwóch kart SIM wydaje się najlepszym rozwiązaniem. To technologia, która pozwala na korzystanie z obu kart SIM jednocześnie. Oznacza to, że możemy odbierać połączenia i wiadomości tekstowe na swojej drugiej karcie SIM, nawet jeśli wykonujemy połączenie za pomocą swojej pierwszej karty SIM. Dzięki temu telefony dual SIM mają obie karty aktywne.