Skip to content Skip to footer

Komplet pościeli idealny na lato

Komplet pościeli idealny na lato to coś, o czym warto pomyśleć już teraz. Kiedy nadejdą gorące noce warto mieć bowiem w swojej szafie takie komplety pościeli, dzięki którym można odczuwać prawdziwy komfort podczas snu. Na co zwrócić uwagę wybierając letnią pościel? Poniżej kilka praktycznych podpowiedzi.

Komplet pościeli 140×200

Jeden z najbardziej popularnych rozmiarów pościeli to ten o wymiarach 140×200. Komplet pościeli140x200 pasuje na tradycyjne łóżko o właśnie tych wymiarach. Często pościel o mniejszych rozmiarach jest tańsza niż ta, która została przygotowana na łóżko o rozmiarze king size. Warto zwracać na to uwagę, bo ceny mogą różnić się od siebie nawet o kilkadziesiąt zł. Jaką pościel wybrać zatem na gorące letnie miesiące, aby po prostu przyjemnie się w niej spało?

Lniany komplet pościeli na lato

Komplety pościeli uszyte z lnu to z pewnością najlepsza inwestycja jeżeli chodzi o komplet na lato. Tak naprawdę lniana pościel sprawdza się również na jesień i zimę, jednak to właśnie podczas gorących nocy można tak naprawdę najbardziej docenić fantastyczne właściwości tej naturalnej tkaniny. Len jest bowiem materiałem niezwykle przewiewnym, bardzo pozytywnie wpływającym na naturalną termoregulację naszego organizmu. Śpiąc pod lnianą pościelą zwyczajnie się nie przegrzejemy. Nawet w gorące i upalne noce będzie nam przyjemnie chłodno. Jeżeli do kompletu uda się dokupić również prześcieradło uszyte z lnu, komfort nocnego wypoczynku będzie jeszcze wyższy. Komplety pościeli wykonane z lnu nie należą do tanich. Nawet mały pod względem rozmiaru komplet pościeli 140×200 kosztuje dużo więcej, gdy jest wykonany z dobrej jakości lnu. Mimo wszystko warto w niego zainwestować. Pościel z lnu to zakup dosłownie na lata – naturalnie farbowany len nie spiera się, a pościel po wielu praniach wygląda jak nowa. I nie trzeba jej prasować.

Bawełniane komplety pościeli

Jeżeli pościel wykonana z lnu to po prostu zbyt duży wydatek, dobrze jest postawić na przyjemną w dotyku pościel z bawełny satynowej. Warto zwrócić uwagę na kraj pochodzenia bawełny, świetną jakość prezentuje na przykład bawełna egipska. Chłodna pościel wykonana z bawełny satynowej to również doskonały wybór na gorące noce. Ta pościel jest delikatnie śliska w dotyku, dlatego właśnie pozostawia tak przyjemne uczucie na skórze. Jednocześnie jest wykonana z naturalnych i pozwalających skórze oddychać tkanin – to właśnie dzięki temu śpiąc w dobrej jakościowo bawełnianej pościeli nie spocimy się.

Leave a comment