Skip to content Skip to footer

Idealna sypialnia z szafą przesuwną

Szafa przesuwna w sypialni to bardzo dobry pomysł dla osób, które w tym pomieszczeniu muszą oszczędzać powierzchnię, a jednocześnie chcą wygodnie się w nim rozlokować ze wszystkimi swoimi ubraniami.

Szafy w sypialni

Nie każdy może sobie pozwolić na wyodrębnienie w mieszkaniu garderoby z prawdziwego zdarzenia – takiej, która pozwoli zmieścić wszystkie ubrania domowników. Dlatego w większości mieszkań szafy stanowią część umeblowania sypialni każdego z domowników. Tym sposobem każdy ma w swoim pokoju swoje ubrania, ułożone po swojemu. Szafy przesuwne są doskonałe do niewielkich sypialni, ponieważ oszczędzają przestrzeń i mogą naprawdę wiele zmieścić. Dzięki temu, że drzwi otwierają się w poprzek, przez przesunięcie, nie ma obaw o trudności w poruszaniu się po sypialni, kiedy drzwi do szafy są otwarte. Niestety, w przypadku małych pomieszczeń i szaf na zawiasach, taki mebel jest bardzo trudno ustawny i często po prostu niewygodny.

Wnętrze szafy

Nie mniej istotne jest też zagospodarowanie wnętrza szafy przesuwnej. Szafy robione pod zamówienie i pod wymiar konkretnej ściany w pomieszczeniu, powinny mieć odpowiednio rozplanowane wnętrze. Pamiętajmy, że zbyt głębokie półki nie są korzystne – bardzo trudno się w nich układa ubrania, a potem je z nich wyjmuje. Do układania ubrań ułożonych w kostkę najlepiej mieć kilka niezbyt wysokich półek – takich, aby ubrania nie tworzyły chwiejnych stosów, z których trudno potem cokolwiek wyciągnąć bez niszczenia stosu. Przydatna jest też część szafy z drążkiem na wieszaki – odpowiednio szerokim, wystarczającym na nasze potrzeby. Szafy przesuwne rzadko wyposaża się w niewielkie półeczki, a szkoda, bo to bardzo praktyczna rzecz. Na takich półkach umieszcza się drobne rzeczy – szaliki, rękawiczki, torebki. Dzięki temu są zawsze pod ręką, a nie przygniecione stosami innych ubrań.

Odpowiednie zagospodarowanie szafy w sypialni

Zanim zdecydujemy się na szafę przesuwną w sypialni, przejrzyjmy gotowe oferty mebli z salonów meblowych. Być może uda się znaleźć taką wersję, która idealnie będzie pasowała do wnęki, w której chcemy umieścić taką szafę. Jeśli się nie uda – można spróbować wykonać szafę na zamówienie. Jej cena będzie odpowiednio wyższa niż szafy gotowej, ale pozwoli to uzyskać właściwe parametry i odpowiednie rozmieszczenie półek wewnątrz. Szafy przesuwne w sypialniach z ciekawymi, kolorowymi frontami, są jednymi z najczęściej wybieranych modeli do sypialni.