Skip to content Skip to footer

Jak wybrać prywatną przychodnię Katowice?

Katowice to prężnie rozwijające się miasto, którego mieszkańcy obecnie coraz bardziej dbają o swoje zdrowie oraz ogólną prezencję. Z tego też powodu powstaje coraz więcej prywatnych przychodni Katowice. Co je w zasadzie odróżnia od państwowych? Do jakich warto się zapisać? Czy warto w ogóle to robić? O tym trochę powiemy poniżej.

Prywatne centrum medyczne Katowice a państwowe

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że taka prywatna klinika Katowice wcale nie musi się jakoś strasznie różnić od tej państwowej. Chodzi tutaj bowiem o to, że wiele prywatnych przychodni w Katowicach ma również podpisanych umowy z NFZ. Najczęściej jest tak, że część usług realizowanych jest w obrębie NFZ, część zaś nie

Oczywiście mogą istnieć i takie prywatne przychodnie Katowice, które wszystkie usługi będą miały refundowane przez NFZ i takie, które w ogóle żadnej umowy z NFZ nie będą miały.

Czy warto wybrać prywatną klinikę Katowice?

Na to pytanie już każdy musi odpowiedzieć samodzielnie. Zakładając, że pod pojęciem prywatne rozumiemy jednak takie kliniki, które zasadniczo nie mają umowy z NFZ, to zdecydowaną ich zaletą jest naprawdę krótki czas oczekiwania oraz komfort i wygoda. To jednak stanowczo nie wszystko.

Warto bowiem wspomnieć, że czasami do niektórych lekarzy w Katowice nie dostaniemy się inaczej niż prywatnie i to nie dlatego, że są kolejki tylko po prostu takich usług w ogóle nie obejmuje NFZ. Przykładowo mowa tutaj o specjaliście chorób tropikalnych w kontekście wizyty przed podróżą zagraniczną i wykonania szczepień albo też ortodoncie dla dorosłych.

Która klinika Katowice prywatna wybierana jest najczęściej?

Generalnie istnieje kilka różnych miejsc, które statystycznie wybierane są nieco częściej. Będzie to przede wszystkim centrum medyczne katowice świadczące usługi z zakresu ginekologii i położnictwa. Warto jednak zawsze patrzeć, czy dana klinika Katowice ma w razie czego zabezpieczenie w szpitalu państwowym.

Ponadto dość wysoko stoją również prywatne przychodnie Katowice związane z endokrynologią czy stomatologią albo rehabilitacją. Warto jeszcze nadmienić, że ostatnio coraz częściej spotykane są centra medyczne Katowice, które niejako dedykowane są od początku firmom, które podpisują z nimi umowy w zamian za dostęp pracowników do różnego rodzaju usług oraz specjalistów.

Leave a comment