Skip to content Skip to footer

Jak pozyskiwać klientów przez Facebooka?

Obecnie media społecznościowe odgrywają olbrzymią rolę zarówno wśród osób prywatnych, jak i właścicieli różnorodnych przedsiębiorstw. Wynika to niewątpliwie z faktu, że służą one do dzielenia się wieloma sytuacjami zarówno tymi z życia firmy, jak i życia prywatnego, a także umożliwiają szybki kontakt z odbiorcami. W związku z tym faktem grono osób, które korzystają z dobrodziejstwa Facebooka wciąż się powiększa.

Jak pozyskiwać klientów przez Facebooka?

Wiele osób zastanawia się nad tym jak pozyskiwać klientów za pośrednictwem Facebooka i czy jest to w ogóle możliwe. Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe, a ponadto metoda ta w wielu przypadkach okazuje się zdecydowanie bardziej trafiona niż rozdawanie popularnych w dalszym ciągu ulotek, rozwieszanie plakatów, czy dzwonienie do losowych osób celem nakłonienia ich do skorzystania z naszej oferty.

Aby dotrzeć do grona odbiorców, którzy mogliby być zainteresowani naszymi usługami powinniśmy skorzystać z opcji jaką jest kampania Facebooku. Kampanie na Facebooku dają możliwość ustawienia ich w taki sposób, aby docierały tylko do wybranego przez nas grona odbiorców, a tym samym zwiększają szansę na to, że ktoś skorzysta z naszych usług.

W związku z tym podczas optymalizowania kampanii w pierwszej kolejności powinniśmy określić przedział wiekowy odbiorców, następnie region z którego się wywodzą, a kolejno ich zainteresowania. W ten sposób zwiększymy szanse na to, że nasza kampania na facebooku trafi do grupy odbiorców, którzy będą poszukiwali naszych produktów czy też usług.

Czy kampanie na Facebooku są drogie?

Wiele osób, zanim podejmie decyzję o zainwestowaniu środków w reklamę na Facebooku boryka się z dylematami, czy tego typu reklama nie jest zbyt kosztowna dla nich i czy nie lepiej zainwestować w ulotki i plakaty. Otóż kampania Facebook nie musi być wcale droga, a zdecydowanie lepiej jest wydać mniejszą kwotę na nią, niż na drukowanie ulotek, których obecnie klienci otrzymują takie ilości, że nawet nie zwracają na nie uwagi i wrzucają je do kubła.

Pamiętajmy o tym, że kampania na Facebooku jest „szyta na miarę” i odpowiednio ustawiona wyświetli się tylko osobom, które będą nią zainteresowane. Dlatego lepiej trafić do mniejszego grona osób, które interesują się daną tematyką, niż do szerokiego grona, które tego rodzaju usług czy produktów zwyczajnie nie poszukuje. Postępując w ten sposób zaoszczędzimy pieniądze, a może i nawet zyskamy klientów.

Leave a comment