Skip to content Skip to footer

Inwestycja w zajazd z restauracją

W jaki sposób zainwestować pieniądze, na przykład w aglomeracji śląskiej, by przyniosły one regularny i wysoki zysk? Przykładem może być zakup działki w celach komercyjnych, czyli z myślą o wybudowaniu na niej obiektu, w którym będzie się mieściło przedsiębiorstwo przynoszące pieniądze.

Rozsądne planowanie

Planowanie będzie dotyczyło między innymi tego, w jaki sposób pozyskamy pieniądze na zakup ziemi. Trzeba pamiętać, że działki komercyjne w aglomeracji śląskiej, szczególnie te duże, to wydatek nawet kilku milionów złotych, wobec czego trzeba się zastanowić, czy można sfinansować go za pomocą dostępnej gotówki, czy też będzie niezbędny kredyt.

Ponadto trzeba wziąć pod uwagę, ile pieniędzy będzie potrzeba na uruchomienie biznesu, oprócz tych zainwestowanych w działki komercyjne. To również nie bez znaczenia, w jakiej lokalizacji znajdzie się działka. Nim dokona się takich wyborów, trzeba podjąć decyzje odnośnie podmiotu inwestycji, czyli co tak naprawdę chcemy stworzyć na działce komercyjnej. Przykładem może być zajazd z restauracją.

Duża działka w atrakcyjnym położeniu

Im większy zajazd czy hotelik, tym większe w przyszłości będzie przynosił zyski, jednakże na to być może trzeba będzie poczekać nawet kilka lat. Na początku w grę wchodzą same inwestycje. Działka powinna być na tyle duża, by móc zbudować przynajmniej dwukondygnacyjny budynek z parkingami i terenem zielonym. Trzeba także się zdecydować, czy restauracja będzie w budynku obok, czy w zupełnie oddzielnym obiekcie obok zajazdu.

Na taki biznes będziemy potrzebować działki leżącej na drodze między dużymi miastami lub na trasach, którymi ludzie jeżdżą na przykład w miejsca turystyczne, jak góry czy za granicę własnym samochodem. Zajazd to miejsce, w którym klienci zatrzymują się, by spędzić jedną noc, zjeść i jechać dalej i trzeba brać to pod uwagę, wybierając działki komercyjne na śląsku i w całej Polsce.

Inne aspekty

Trzeba sprawdzić, czy w okolicy działki komercyjnej, którą mamy zamiar kupić pod budowę zajazdu, nie ma podobnych obiektów, które byłyby dla siebie zbyt dużą konkurencją. Najlepiej znaleźć ziemię, w miejscu, w którym w obrębie kilkudziesięciu kilometrów nie ma takiego zajazdu z restauracją. Może być to trudne w aglomeracji śląskiej, jednakże dobrze przeszukując internet w poszukiwaniu działek, mamy szansę na taką trafić.

Można także pofatygować się osobiście, by pojeździć po wybranych okolicach w poszukiwaniu ziemi. Nie zawsze działki komercyjne są szybko wstawiane do sprzedaży, zaś okoliczni mieszkańcy mają wiedzę na temat tego, co w najbliższym czasie będzie sprzedawane na danym obszarze.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez GTB Metropolis