Skip to content Skip to footer

Felgi – przywrócić wygląd?

Po kilku latach użytkowania samochodu na polskich drogach pełnych dziur, wysokich krawężników, agresywnej soli drogowej i innych niespodzianek może się okazać, że felgi naszego pojazdu nie wyglądają tak dobrze, jak w momencie jego zakupu. W jaki sposób samodzielnie przywrócić dobry wygląd felg? Czy lakier w sprayu to dobre rozwiązanie?

Lakier w sprayu

Już na samym początku rozważań na temat lakieru do felg trzeba wyraźnie zaznaczyć i podkreślić, że produkty w formie sprayu są obecnie znacznie bardziej dopracowane niż miało to miejsce jeszcze kila lat temu. Z tego też względu wiele opinii wyrażonych kilka lat temu o niskiej trwałości lakierów do felg stało się po prostu nieaktualnych.

Lakier do felg – szybkie odnowienie felg

Co jednak zrobić, aby lakier do felg stanowił trwałą powłokę na naszych felgach przez dłuższy czas? Liczy się tutaj przede wszystkim odpowiednie przygotowanie powierzchni, które obejmuje nie tylko jej odtłuszczenie – najlepszy jest do tego zmywacz silikonowy, który nie pozostawia tłustych plam, jak ma to miejsce w przypadku, np. stosowania benzyny – ale również wcześniejsze zmatowienie oraz odpylenie. Wszelkie ubytki w aluminium należy wcześniej również wypełnić szpachlą z pyłem aluminiowym. Można co prawda użyć innych rodzajów szpachli do wypełnienia tego typu ubytków, jednak zawsze warto stosować najlepsza możliwą szpachlę do danego materiału – w tym przypadku aluminium.

Lakier do felg – z marketu czy ze sklepu specjalistycznego?

Odpowiadając na tak postawione pytanie należy wskazać na wyższość sklepów specjalistycznych, które oferują nie tylko większy wybór lakierów do felg, ale również zapewniają ich prawidłowe przechowywanie – także w trakcie dostawy do sklepu. Nie jest żadną tajemnicą, że każda farba czy też lakier musi być przechowywana w odpowiednich warunkach dotyczących przede wszystkim dodatniej temperatury. Spadek temperatury może spowodować nieodwracalne zmiany w strukturze danego lakieru, a tym samym odbić się negatywnie na jego trwałości.

To może być również dobry prezent dla fana motoryzacji!

Podsumowując, jeżeli chcemy samodzielnie, a zarazem stosunkowo szybko i tanio przywrócić blask naszym zniszczonym felgom, warto zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw do regeneracji felg. W wielu sklepach specjalistycznych dostaniemy nie tylko konkretne lakiery do felg, ale również kompletne zestawy, które mogą okazać się również dobrym prezentem dla każdego fana motoryzacji i zmian w samochodzie.

Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com