Skip to content Skip to footer

Implanty – najważniejsze informacje

Dzisiaj coraz bardziej dbamy o swój uśmiech – szczególnie zaś mieszkając w takim dużym mieście, jakim jest Kraków. Czytając zaś coraz więcej o zdrowym uśmiechu coraz częściej napotykamy wzmianki o implantach Kraków oraz o protezach na implantach. Czym one dokładniej są? O tym powiemy właśnie poniżej.

Problemy z uzębieniem – sprawa każdego z nas

Zanim stwierdzimy, że ten temat nas nie dotyczy, bo przecież mamy wszystkie zęby, warto zaznaczyć, że niestety utraty zębów nawet przez osoby, które świetnie dbają o uzębienie, ciągle się zdarzają i wcale nie są takim rzadkim problemem.

Przede wszystkim bowiem słaba jakość pożywienia, stres, dużo pracy ciągle odpowiedzialne są za próchnicę, która czasem bardzo niefortunnie postępuje tak, że konieczne jest leczenie kanałowe, co z kolei powoduje, że po kilkunastu latach dany ząb jednak jest do usunięcia. Ponadto różne urazy czy choroby także powodują utratę uzębienia.

Implanty Kraków – czym są?

Ale czemu akurat w przypadku utraty zębów pomogą nam implanty zębów Kraków? Czym one dokładnie są? Otóż mówiąc dość prosto są to po prostu sztuczne zęby umieszczane na specjalnej śrubie w dziąśle.

Proces wstawienia implantu jest niejako dwuetapowy. Na początek przygotowane jest dno dziąsła oraz wkręcany jest trzpień, do którego następnie, za 2 -3 miesiące dokręcana jest śruba z zębem. Warto w tym momencie zaznaczyć, że niestety takie rozwiązanie nie jest dla każdego. Co to oznacza? Otóż istnieje niewielki procent osób, u których dna dziąsła albo nie da się w ogóle przygotować, albo trzeba je najpierw podnieść operacyjnie.

Zalety implantów Kraków

Jak przedstawiają się zalety takich implantów? Przede wszystkim ładnie wypełniają one lukę w uzębieniu, stabilizując pozostałe zęby oraz modelując rysy twarzy. Co więcej implanty są w pełni funkcjonalne, umożliwiają wygodne spożywanie różnych pokarmów. Warto także jeszcze podkreślić, że dzisiejsze implanty zębów Kraków są w pełni dostosowane do otaczających je zębów zarówno pod kątem kształtu, jak i barwy – są praktycznie nie do odróżnienia!

Proteza na implantach cena Kraków – alternatywna metoda

Co jednak zrobić, jeśli utraciliśmy nie tylko jeden ząb, lecz całe uzębienie albo znaczną jego część? Wówczas implanty Kraków będą bardzo kosztownym i mało praktycznym rozwiązaniem. Dlatego wtedy warto pomyśleć o protezie na implantach. Mówiąc dość krótko jest to wysokiej jakości proteza umieszczana na wspomnianych wcześniej śrubach, dzięki czemu jest wyjątkowo wygodna i funkcjonalna. Taka proteza na implantach cena Kraków jest oczywiście wyższa od zwykłej, niemniej jednak cena jest tego warta.