Skip to content Skip to footer

Dotacja na firmę świadcząca usługi remontowe w Zabrzu

Założenie własnej działalności gospodarczej nigdy nie było tak proste, jak w czasach, w których przyszło nam obecnie żyć. Państwo dość szczodrze promuje przechodzenie na własną działalność przez bezrobotnych, toteż w powiatowych urzędach pracy raczej bez większego problemu można pozyskać środki na ten cel. Oczywiście o ile spełni się wszystkie formalności, a planowany biznes ma szanse zaistnieć na rynku i przynieść dochód dla swojego założyciela.

Pomysł, który ma wzięcie

Pierwszym i od razu najważniejszym krokiem jest więc przemyślenie na wiele sposobów działalności, którą chce się prowadzić. Pomysł, jak często w życiu bywa, jest tutaj więc podstawa sukcesu. Każdy pomysł należy jednak w odpowiedni sposób przełożyć na konkrety. W przypadku wniosku środki na otwarcie działalności gospodarczej ma kluczowe znaczenie.

Jednym z częściej wybieranych pomysłów na własną działalność w naszym mieście są usługi remontowe w Zabrzu. Ilość mieszkań, duży ruch na rynku nieruchomości oraz stale trwający rozwój budownictwa mieszkaniowego to czynniki, które wpływają na stabilny wzrost branży remontowej. Usługi remontowe w Zabrzu wydają się więc biznesem, na przykładzie którego wygodnie można przedstawić zasady otrzymywania dotacji na ten cel.

Pomysł, który należy skonkretyzować

Jeśli pomysłem na własną działalność gospodarczą są usługi remontowe w Zabrzu, to na wstępie do procesu pozyskiwania dotacji należy zastanowić się, jak szeroki zakres tego typu usług będzie świadczony przez przyszła firmę. Jeśli będzie to specjalizacja wąska, np. malowanie ścian i sufitów, to w biznesplanie należy uwzględnić zakup urządzeń i narzędzi przeznaczonych do takich działań.

Jeśli z kolei firma ma się zajmować układaniem płytek to zakupy środków trwałych powinny obejmować przede wszystkim przedmioty przeznaczone do przycinania i układania glazury, terakoty i gresu. Ogólny charakter przewidywanych usług powinien natomiast skłonić do zakupu wszechstronnych urządzeń, które pozwolą na wykonywanie wielu czynności.

Bez reklamy ani rusz

Nawet wykonywanie popularnych usług remontowych w Zabrzu wymaga odpowiedniej reklamy, aby zaistnieć na rynku i otrzymać pierwsze zlecenia. W tym celu w biznesplanie trzeba uwzględnić poniesienie wydatków przeznaczonych na działania marketingowe i materiały reklamowe.

Ulotki, wizytówki i plakaty to jedna z lepszych dróg do tego celu. Oczywiście polecanie danej firmy przez zadowolonych klientów wciąż jest najskuteczniejszym sposobem pozyskiwania klientów, jednakże na taki stan należy zasłużyć sobie solidną i sumienną pracą, a to z kolei nie jest możliwe bez pozyskania pierwszych zleceń za pośrednictwem rozreklamowania swoich usług.

Leave a comment