Skip to content Skip to footer

Formalności dotyczące przesyłek

Przesłanie towaru jest procesem wymagającym doskonałego rozeznania w kwestiach logistycznych. Warto zainteresować się, jaka firma oferuje najlepsze usługi kurierskie i jest w stanie zrealizować nasze zlecenie. Jest to szczególnie istotne podczas przesyłania cennych rzeczy za granicę.

Różnorodne oferty i którą wybrać – przesyłki do USA

W dobie internetu i globalizacji można natrafić obecnie na wiele usług zajmujących się przesyłaniem paczek do innych krajów. Inne warunki musimy spełnić, jeśli chcemy dostarczyć przesyłkę do krajów Unii Europejskiej, a inne, jeśli jednak planujemy dostarczyć poza ten obszar. Zwłaszcza państwa zlokalizowane poza Europą takie jak Chiny i USA są objęte szczególnymi restrykcjami.

Warto znaleźć taką ofertę, dzięki której przesyłka do USA może zostać nadana bez umowy oraz dodatkowych formalności. Wystarczy zazwyczaj wypełnić prosty formularz i podać podstawowe dane, po czym należy wpłacić pieniądze na właściwe konto. W przypadku Stanów Zjednoczonych trzeba też dołączyć do swojej przesyłki dokumenty celne i nie zapomnieć o nich, gdy będziemy przekazywać towar kurierowi.

Przesyłka do USA – koszty, czas trwania i inne

Przesyłki do usa są dostarczane zwykle szybko za pośrednictwem niezależnego kuriera. Wiele zależy od oferty, ale zazwyczaj czas oczekiwania wynosi nie więcej niż 5 dni roboczych.

Profesjonalne usługi kurierskie dostarczają ekspresem lotniczym przesyłki do USA. Obsługa może dotyczyć zarówno osób prywatnych, jak i firmy. To szczególna zaleta dla tych, którzy cenią sobie komfort i nie lubią wychodzić z domu, jak i dla tych, którzy potrzebują priorytetowo wysłać ważny towar lub dokumenty. Przy okazji także przejrzysty system transakcyjny jest wielkim plusem.

Paczka do USA – możliwość śledzenia

Coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym przez wielu usługodawców jest specyficzny system pozwalający na śledzenie paczki podczas całego procesu dostawy. Już od momentu opuszczenia Polski, możemy otrzymać informację od przewoźnika o kolejnych procesach. Zostaniemy poinformowani np. czy nasza paczka podlega właśnie odprawie celnej. W każdej chwili można dowiedzieć się także, gdzie akurat przesyłka się znajduje.

Paczka do USA różni się kosztami w zależności od wagi, a także jej rozmiarów. Na stronie internetowej można sprawdzić szczegółowy cennik.

Leave a comment