Skip to content Skip to footer

Domy opieki dla osób chorych na Alzheimera

Domy opieki dla osób chorych na Alzheimera

Coraz częściej osoby starsze oraz potrzebujące dodatkowej, specjalistycznej opieki w codziennych czynnościach, decydują się na domy opieki, które są w stanie zapewnić im komfortowe warunki do mieszkania. Ze względu na całodobowy dostęp do opieki medycznej domy opieki wybierane są przede wszystkim przez osoby chorujące na Alzheimera, które jednocześnie potrzebują wsparcia w zakresie leczenia farmakologicznego.

Jak wybierać domy opieki

Leczenie Alzheimera wymaga połączenia całodobowej opieki nad chorym, jak i pilnowania regularności leczenia farmakologicznego, które stosuje się w leczeniu Alzheimera. Dlatego niezbędna jest całodobowa opieka, jaką oferuje obecnie każdy dom opieki Warszawa posiada takie obiekty w wielu dzielnicach, także położone z daleka od centrum, aby pensjonariusze mogli korzystać z terenów zielonych, sąsiadujących z domem opieki. Dla osób starszych ważne jest towarzystwo innych osób, z którymi będą nie tylko dzielić pokój, ale również korzystać z wielu dodatkowych zajęć, które mają zaktywizować działalność mózgu. Dla pensjonariuszy ważny jest również komfort mieszkania, zatem warto skupić się także na standardzie pokoju, w którym zamieszka osoba starsza.

Zróżnicowana pomoc na zróżnicowane potrzeby

Leczenie Alzheimera w ośrodku http://www.kasmin.pl/ różni się w zależności od stopnia zaawansowania. Jednak bez względu na stopień zachorowania zawsze stosuje się w leczeniu leki, które powstrzymują objawy choroby. Oprócz demencji i otępienia kolejne objawy Alzheimera to m.in. zapominanie o wykonywaniu różnych czynności, w tym w szczególności o myciu czy jedzeniu, pojawiają się także problemy z czytaniem i pisaniem czy nawet ze słuchaniem i widzeniem. To właśnie dodatkowe objawy sprawiają, że osoby chore muszą mieć zapewnioną opiekę przez całą dobę, także w nocy. Pomoc pielęgniarska jest wskazana w regularnym przyjmowaniu leków, ale również jako wsparcie przy codziennych czynnościach, które mogą sprawić choremu wiele problemów.

Równie ważnym elementem opieki nad chorym z Alzheimerem jest dostęp do lekarzy specjalistów, głównie do lekarza neurologa lub lekarza psychiatry, którzy będą w stanie stosować kurację farmakologiczną do stanu zdrowia pacjenta. W wielu domach opieki na stałe zatrudniony jest lekarz ogólny, który pomaga pacjentom chorym, w szczególności tym, u których występują dodatkowe schorzenia przewlekłe. W każdej chwili, w zależności od potrzeb, pensjonariusze mogą również korzystać z opieki w placówce medycznej, współpracującej z domem opieki.