Skip to content Skip to footer

Bio7 – biopreparat do domowych oczyszczalni ścieków

W wielu przydomowych oczyszczalniach ścieków pojawia się problem zatorów pochodzenia tłuszczowego. Czasem ich jednorazowa neutralizacja nie wystarczy, zatem wskazane jest sięganie po biopreparat, który będzie zapobiegać powstawaniu tzw. kożucha tłuszczowego, a jednocześnie będzie zapobiegać odkładaniu tłuszczu, co z kolei sprzyja powstawaniu różnego rodzaju zatorów.

Siła naturalnych składników


Każdy biopreparat z serii Bio7 wykorzystuje enzymy i bakterie, odpowiedzialne za rozkład i neutralizację tłuszczów oraz innych odpadów pochodzenia organicznego. Przy pierwszym uruchomieniu oczyszczalni ścieków, ale również przy ponownym skorzystaniu z niej po dłuższej przerwie, producenci biopreparatów rekomendują wykorzystanie biopreparatów zaszczepiającyh. Natomiast regularne stosowanie biopreparatów zapobiega powstawaniu zatorów oraz działa ochronnie na wybrane elementy oczyszczalni. Składniki enzymatyczne oraz żywe bakterie odpowiadają za przyspieszenie procesu oczyszczania, jednocześnie zapobiegając powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Uniwersalny sposób do każdej oczyszczalni


Biopreparaty Bio7 można stosować w każdym rodzaju przydomowych oczyszczalni. Jednorazowe zastosowanie preparatu namnażającego, który powinien być wprowadzony do osadnika przed jego pierwszym lub ponownym uruchomieniem, pomaga w namnażaniu bakterii, odpowiedzialnych za neutralizację ścieków. Preparat jest do nabycia w sklepie http://sklepekozet.pl/pl/p/Bio7-ENTRETIEN-1-kg/14. Oczyszczanie, upłynnianie oraz hydroliza ścieków z wykorzystaniem biopreparatów przebiega bardzo sprawnie, przy czym dla podtrzymania tego efektu producenci biopreparatów rekomendują regularne stosowanie biopreparatów. Większość biopreparatów powinna być stosowana co najmniej raz w miesiącu, a producenci podają jedynie standardową dawkę biopreparatów, wyliczoną w oparciu o wielkość osadnika oraz liczbę mieszkańców. Sytuacje nadzwyczajne to powód, aby zwiększyć dawkę Bio7. Jakie sytuacje należy uznać za nadzwyczajne? M.in. leczenie któregoś z domowników preparatami z antybiotykami, zwiększone stosowanie preparatów chemicznych, ale również dłuższą przerwę w korzystaniu z kanalizacji, spowodowaną np. nieobecnością.

Choć po biopreparaty sięga się, aby zapobiegać powstawaniu zatorów pochodzenia tłuszczowego, to ich regularne stosowanie zabiega powstawaniu kożucha tłuszczowego oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy z kanalizacji. Prewencyjne stosowanie biopreparatów pozwala również na ochronę rozsączających odcinków przydomowej oczyszczalni. Stosowanie biopreparatów Bio7 jest szczególnie rekomendowane w oczyszczalniach, w których nie ma oddzielnego separatora tłuszczu.