Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto przyjechać do Szczyrku na weekend

Są takie miejscowości w polskich górach, w których wspaniale można spędzić czas bez względu na porę roku. W okresie zimowym można szaleć tam na nartach czy snowboardzie, albo wybrać się na skituring, bo infrastruktura dla narciarzy przygotowana jest na najwyższym poziomie. Wiosną czy latem można wybrać się na wędrówkę, pochodzić po górach lub zwyczajnie pospacerować po miasteczku. Właśnie takie walory oferuje Szczyrk położony w Beskidzie Śląskim.

Kwatera w górach na weekend w Szczyrku

Szczyrk to fantastyczne miejsce wypadowe na długi weekend lub po prostu od piątku do niedzieli, na ferie zimowe oraz wakacje, ale też na przykład na Święta Wielkanocne lub Bożego Narodzenia. Miasteczko położone jest niezwykle malowniczo, poza tym oferuje naprawdę doskonałej jakości stok dla narciarzy i snowboardzistów. Jeżeli ktoś jednak nie uprawia sportów zimowych, w Szczyrku z pewnością nie będzie się nudził. Po miasteczku można spacerować, wybrać się na szlak w góry, lub zwyczajnie przejechać się na przykład do Bielska Białej lub Żywca, jeżeli ma się ochotę na małą wycieczkę.

Hotele w Szczyrku

Baza noclegowa w Szczyrku zorganizowana jest naprawdę doskonale, a miasteczko oferuje miejsca noclegowe o różnym standardzie w różnych ośrodkach. Można tam zatem nocować w dużym hotelu, w którym z powodzeniem znajdzie się miejsca noclegowe nawet dla dużej i zorganizowanej grupy turystów. Można wynająć z nocleg w przyjemnej kwaterze prywatnej, małym rodzinnym w hoteliku lub w ośrodku Spa. Jednym słowem dla każdego coś dobrego.

Hotele w Szczyrku – z jakim wyprzedzeniem rezerwować nocleg

Decydując się na wyjazd do Szczyrku trzeba jednak pamiętać o tym, że w pewnych okresach roku miasteczku jest wyjątkowo oblegane, a zatem noclegi trzeba bukować dużo wcześniej. Tak jest na przykład w okresie ferii zimowych. Do Szczyrku przyjeżdża wtedy mnóstwo osób chcących pojeździć na nartach, bo warunki do tego są tam naprawdę doskonałe. O Szczyrku wręcz mówi się, że to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. Kwatera w górach, w Szczyrku lub okolicy, to doskonała baza wypadowa dla osób chcących aktywnie spędzić czas, ale też korzystać z uroków tego niewielkiego górskiego miasteczka. Pełno tam bowiem miłych knajpek, góralskich karczm, kawiarni czy cukierni. Wieczorem miasto robi się naprawdę bardzo klimatyczne i przyjemnie spędzić tam czas wraz z przyjaciółmi i rodziną.

Leave a comment