Skip to content Skip to footer

Znaczenie opakowań w marketingu

Znaczenie marketingowe opakowań kartonowych zdaje się być nie do przecenienia. Dlaczego są one tak ważne? Jakie cechy powinny posiadać dobre opakowania reklamowe? Na co musi zwraca uwagę producent opakowań?

Jak opakowania kartonowe przyciągają klientów?

Niewątpliwie, jedną z najważniejszych funkcjo opakowania jest przyciągnięcie uwagi klienta. Dlatego też, tak wiele opakowań reklamowych jest jasno kolorowych, często też występują w oryginalnych kształtach. Niemniej jednak, należy pamiętać, aby nie przesadzić z ekstrawagancją. Niezależnie od tego, co znajduje się w danych opakowaniach kartonowych, przesadna ich oryginalność może zniechęcić klienta.

Decyzja zakupowa – jak przebiega?

Samo przyciągnięcie uwagi klienta przez opakowania reklamowe jest dopiero częścią sukcesu. Zwykle w sklepach podobne produkty są bowiem układane obok siebie. Oznacza to, że jeżeli klient zwróci uwagę na konkretne opakowanie reklamowe, z pewnością zauważy również konkurencyjne produkty. W takiej sytuacji musi on podjąć tak zwaną decyzję zakupową.

Jak się okazuje, dla podjęcia tej decyzji opakowania foliowe z nadrukiem również mają znaczenie. Często bowiem, jeśli chodzi o jakość dwóch towarów od różnych producentów, jest ona bardzo podobna. Klient musi więc kierować się innymi wskazówkami. Znaczenie ma tutaj to jak dobrze kojarzy poszczególne produkty. Jednakże, dokonuje on również oceny opakowania. Po prostu, produkt który jest lepiej opakowany wygląda na atrakcyjniejszy i jakościowo lepszy.

Do kogo skierowana jest reklama?

Niewątpliwie, dla producenta opakowań nie powinno być obojętne, do kogo skierowana jest reklama danego produktu. Rzecz w tym, iż reklamówki foliowe z nadrukiem dla konkretnych produktów powinny nawiązywać do ich reklam w przestrzeni publicznej. Ponadto, w jakiś sposób opakowania reklamowe powinny być również dostosowane do grupy społecznej, która kupuje dany produkt.

Czy opakowania reklamowe należy wymieniać?

Z jednej strony wydawać by się mogło, że nie warto modyfikować opakowań reklamowych, bo im lepiej klienci je kojarzą, tym bliższe wydają im się produkty. Z drugiej strony, z czasem reklamówki foliowe z nadrukiem mogą przestać być zauważane przez klientów. Dlatego też, raz na czas producent opakowań powinien dokonywać jakiś niewielkich zmian. Jeśli produkt dobrze się sprzedaje, modyfikacje powinny dotyczyć tylko szczegółów.