Skip to content Skip to footer

Biura rachunkowe w Katowicach i ich oferta

Samodzielne rozliczanie finansów i spraw podatkowych to nie lada wyzwanie. System prawny jest skomplikowany, a mało kto jest na tyle w nim obeznany, aby biegle się nim poruszać. Mało tego, prawo w Polsce ulega ciągłym zmianom i przeciętny człowiek nie jest w stanie śledzić wszystkiego na bieżąco. A pomyłka przy rozliczaniu swoich dochodów może być kosztowna i nieść ryzyku przymusu uiszczenia kar, gdy za mało środków zostanie odprowadzonych do urzędu skarbowego. W jeszcze trudniejszej sytuacji są właściciel firm. Na finansach najlepiej znają się księgowi i dlatego to im powierza się rozliczanie spraw finansowych. Można je zlecić na przykład biurom rachunkowym.

W każdym polskim mieście można bez problemu znaleźć biuro rachunkowe. W Katowicach, które należą do największych polskich miast, biur takich działa bardzo dużo. Ich oferta jest bardzo szeroka i nie ma takiej możliwości, żeby jakiś przedsiębiorca nie znalazł takiego, które wykona powierzone zadania.

Biura rachunkowe Katowice nie tylko dla przedsiębiorców.

Oferta biur rachunkowych skierowana jest przede wszystkim do takich podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, które są na tyle duże, że samodzielne rozliczanie finansów przez właścicieli jest niepraktyczne, i na tyle małe, że nie opłaca im się zatrudniać własnych księgowych. Taka księgowość Katowice nie kosztuje wiele, a więc z jednej strony pozwala na zaoszczędzenie czasu przez przedsiębiorcę, a z drugiej pozwala mu na zaoszczędzenie pieniędzy, jakie trzeba zapłacić osobie zatrudnionej do prowadzenia finansów na etacie. Wreszcie, skorzystanie z usług fachowca chroni przed popełnieniem błędów, które mogą być bardzo przykre.

Niemniej, każde biuro rachunkowe Katowice pomoże również osobom fizycznym, które potrzebują porady, rozliczenia podatku czy sporządzenia jakiegoś dokumentu finansowego. Z takich usług wiele osób korzysta przy składaniu PIT-u, czyli rocznego rozliczenia podatkowego.

Biuro rachunkowe Katowice i zakres oferowanych usług

Przeciętne biuro rachunkowe oferuje kilka podstawowych usług, w tym usługi księgowe, usługi kadrowo-płacowe oraz usługi finansowe. Jeśli chodzi o biura rachunkowe Katowice jest podobnie. Można w nich zlecić prowadzenie ksiąg podatkowych, prowadzenie akt osobowych pracowników, rozliczanie podatków, w tym VAT i CIT. Zazwyczaj księgowość Katowice nie ogranicza się do rozliczania. Można a takich burach uzyskać poradę prawną, zlecić sporządzenie dokumentów do przedłożenia instytucjom finansowym, a w większości z nich również zlecić reprezentowanie przed takimi instytucjami.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.union.katowice.pl/